23 Օգոստոս 2011 - 07:27 AMT
Կանադահայ ռեժիսոր Ատոմ Էգոյանն աշխատում է «Եռյակն Արևելյան Մեմֆիսից» նոր փաստագրական ֆիլմի վրա, հաղորդում է բրիտանական Guardian-ը։ Ֆիլմի ստեղծողները որոշել են նկարահանել երեք դեռահասների հայտնի պատմության նոր տարբերակը։ «Ես ցանկանում եմ ներկայացնել դրամայի ընկալման իմ տարբերակը»,- նշել է Ատոմ Էգոյանը։
Ֆիլմը պատմում է երեք դեռահասների մասին, որոնք մեղադրվում են 1993-ին երեք 8-ամյա սկաուտ աղջիկների սպանության մեջ։ Ոստիկանության պաշտոնական վարկածի համաձայն երեխաների սպանությունը եղել է սատանիստական ծեսի մաս։ Դեռահասները դատապարտվել են սպանություն կատարելու համար, նրանցից մեկը դատապարտվել է ցմահ բանտարկության։
«Իմ ֆիլմում ես օգտագործում եմ նաև լրագրող Մառա Լևերիտի «Սատանայի հանգույցը» գրքի նյութերը»։ Դա դասական պատմություն է «վհուկների որսի» մասին»,- նշել է Էգոյանը։

Канадский режиссер армянского происхождения Атом Эгоян работает над новым документальным фильмом “Троица из Западного Мемфиса”, сообщает британский Guardian. Создатели фильма решили снять новую версию известной истории о трех подростках. “Я хочу представить свою версию восприятия драмы”, – отметил режиссер фильма Атом Эгоян.
Сюжет фильма разворачивается вокруг истории о трех подростках, обвиняемых в убийстве трех 8- летних детей-скаутов в 1993 г. Согласно официальной версии полиции, убийство детей было частью сатанинского ритуала. Подростки были осуждены за совершение убийства, один из них был приговорен к смертной казни, двое других к тюремному заключению.
“В своем фильме я использую также материалы из книги журналистки Мары Леверит “Узел Дьявола”. Это классическая история про “охоту на ведьм”, – отметил Эгоян.