29 Օգոստոս 2011 - 07:30 AMT
Օգոստոսի 30-31-ը Կ.Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի կունենա ՀՀ արտգործնախարարության կենտրոնական ապարատի և արտերկրում ՀՀ դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարների հանդիպումը:
Խորհդակցությանը ելույթ կունենա Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը: Խորհրդակցության օրերին ԱԳՆ կենտրոնական ապարատի և դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարները կհանդիպեն նաև ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի, մի շարք նախարարությունների և գերատեսչությունների ղեկավարների հետ:
Հանդիպման մասնակիցները կքննարկեն Հայաստանի արտաքին քաղաքականությանն առնչվող հարցեր, միջազգային հարաբերություններում տեղի ունեցող զարգացումները:
Նախատեսվում է նաև հավաքի մասնակիցների այցելությունը Սուրբ Էջմիածին, ուր նրանց կընդունի Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ն:
Սեպտեմբերի 1-ին հավաքի մասնակիցները «Հայաստանը և արտաքին աշխարհը» թեմայով դասախոսություններով հանդես կգան Երևանի ԲՈւՀ-երում, հաղորդում է ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:

29 Август 2011 - 07:30 AMT
30-31 августа в СКК им. Карена Демирчяна состоится встреча глав аккредитованных за рубежом дипломатических миссий Армении и представителей центрального аппарата МИД РА. Как сообщает пресс-служба внешнеполитического ведомства страны, президент Армении Серж Саргсян, спикер НС Овик Абраамян и премьер-министр Тигран Саркисян также примут участие во встрече дипломатов.
В повестку встречи включены вопросы внешнеполитического курса Армении в контексте международных развитий, передает пресс-служба
В рамках мероприятия планируется визит дипломатов в Первопрестольный Св. Эчмиадзин, где они встретятся с Католикосом Всех Армян Гарегином II. Также 1 сентября дипломаты прочтут несколько лекций в ряде университетов в Ереване.