Հայաստանի ՊՆ-ն ամեն ինչ անում է, որպեսզի բանակում դժբախտ պատահարների թիվը հասնի նվազագույնի: Ինչպես հայտնել է լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը, ՀՀ ԶՈՒ ողջ պատմության ընթացքում ամենաքիչ դժբախ պատահարներն արձանագրվել են 2007-ին: 2007-ի համեմատ 2010-ին քանակը զգալիորեն աճել է, սակայն նախարարը նշել է, որ 2011-ի առաջին կիսամյակում 2010-ի համեմատ միջադեպերի թիվը նվազել է: Սեյրան Օհանյանը նաև անդրադարձել է վերջին միջադեպին, երբ օգոստոսի 26-ին ժամկետային զինծառայող Աղասի Աբրահամյանն անգիտակից տարվել է հոսպիտալ, որտեղ մահացել է: Ինչպես նշել է Օհանյանը, բժշկական փորձաքննության արդյունքում մահացածի մարմինի վրա հայտնաբերվել են արտաքին ներգործության հետքեր, և հարուցվել է քրեական գործ: Նա նաև հաղորդել է, որ բացահայտվել է մարդկանց շրջանակ, որոնք կարող են առնչություն ունենալ Աղասի Աբրահամյանի մահվանը: Նախարարի խոսքով, ոչ մի նման դեպք անպատիժ չի մնա:
Օգոստոսի 26-ին ժամը 20:30-ին ռազմական հոսպիտալ է տարվել ԼՂՀ ՊԲ շարքային զինծառայող Աղասի Աբրահամյանը: Մի քանի ժամ անց նա մահացել է:

Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan said that the Ministry does its utmost to minimize the number of accidents in the armed forces.
“The least number of accidents in the army was registered in 2007. However, in 2010 the statistics worsened. In the first six months of 2011 the number of accidents decreased compared to the same period in 2010,” Ohanyan told journalists in Noemeryan, Tavush region of Armenia.
Commenting on the latest incident when soldier Aghasi Abrahamyan was unconscious brought to a military hospital and then died, the Minister said that the medical expertise revealed the signs of violence on Abrahamyan’s body. “Those responsible for the soldier’s death have been already identified,” he said.