30 Օգոստոս 2011 - 11:16 AMT
Այս տարի Հայաստանի անկախության հռչակման 20-ամյակին նվիրված սեպտեմբերի 21-ի ռազմական շքերթի ժամանակ կներկայացվի զինվորների մարտական պատրաստությունը, ինչպես նաև վերջին 20 տարիների ընթացքում ձեռք բերված սպառազինությունը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը: Նրա կարծիքով, այս շքերթը արժանի պատասխան կլինի Ադրբեջանում տեղի ունեցած ռազմական շքերթին:
«Սակայն հարկ է նշել, որ ռազմական շքերթը բանակի մարտական պատրաստության ցուցանիշ չէ»,- ընդգծել է Օհանյանը: Այս համատեքստում նա նշել է, որ Հայաստանը ղարաբաղյան պատերազմում իր փորձով արդեն ցույց է տվել, որ սպառազինության քանակը նշանակություն չունի: Գլխավորը բանակի մարտական պատրաստությունն է:

30 Август 2011 - 11:16 AMT
В этом году в ходе военного парада 21 сентября, посвященного 20-летию провозглашения независимости Армении, будет представлена боеготовность солдат, а также приобретенные за последние 20 лет вооружения. Об этом в беседе с журналистами заявил глава МО Армении Сейран Оганян. По его мнению, данный парад будет достойным ответом военному параду в Азербайджане.
“Однако следует отметить, что военный парад не является показателем боеготовности армии”,- подчеркнул Оганян. В этом контексте он отметил, что Армения уже на своем опыте показала в карабахской войне, что количество вооружения не имеет значения. Главным является боеготовность армии.