ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթում քննվող քրեական գործով պաշտոնեական դիրքը չարաշահելու և գույքի առանձնապես խոշոր չափերով հափշտակություն կատարելու կասկածանքով (ՀՀ քր. օր-ի 308-րդ հոդվածի 2-րդ մաս և 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետ) այսօր՝ օգոստոսի 30-ին ձերբակալվել է ՀՀ Ոստիկանության «Ճանապարհային ոստիկանության» ծառայության պետ, ոստիկանության գնդապետ Մարգար Օհանյանը։
Հարկ է նշել, որ ըստ հայկական ԶԼՄ-ների, ոստիկանության 6-րդ վարչությունը վերջին ամսվա ընթացքում ստուգումներ է անցկացրել Ճանապարհային ոստիկանության համակարգում: Նրանց տվյալների համաձայն, հայտնաբերված խախտումների թվում է ՃՈ 2-րդ գումարտակի հրամանատար Սերգեյ Կարախանյանի կողմից 40 տոննա բենզինի յուրացումը: Նույն այդ ԶԼՄ-ների համաձայն, Ճանապարհային ոստիկանության ստուգումների ետևում կանգնած է Հայաստանի Ոստիկանության պետ Ալիկ Սարգսյանը, որը ցանկանում է ամեն գնով հասնել Մարգար Օհանյանի հրաժարականին:

Специальная следственная служба Армении арестовала сегодня начальника Дорожной полиции Армении, полковника Маргара Оганяна. Как сообщает пресс-служба ССС, Оганян обвиняется в злоупотреблении служебным положением и хищении имущества в особо крупных размерах (п.1 части 2-ой ст.301 Уголовного кодекса Армении, и п.1 части 3-ей ст.179 УК РА).
Надо отметить, что согласно армянским СМИ, 6-ое управление полиции в течение последнего месяца осуществляло проверки в системе Дорожной полиции. По их данным, в числе найденных нарушений было присвоение командиром 2-ого батальона ДП Сергеем Караханяном 40 тонн бензина. Согласно тем же СМИ, за проверками Дорожной полиции стоит начальник Полиции Армении Алик Саркисян, который желает любой ценой добиться отставки Маргара Оганяна.