1 Սեպտեմբեր 2011 - 08:38 AMT
Հայաստանի ոստիկանության պետ Ալիկ Սարգսյանը հերքել է տեղեկատվությունն այն մասին, որ նա համատեղ բիզնես է ունեցել օգոստոսի 30-ին ձերբակալված Հայաստանի ՃՈ պետ Մարգար Օհանյանի հետ: «Ես չգիտեմ, թե ով է տարածում այդ լուրերը, սակայն նա, ով դրանք հորինել է, թող բարի լինի, թեկուզ մեկ ապացույց, մեկ ձեռնարկություն նշի, որպեսզի մարդիկ համոզվեն, որ նման բան չկա»,- ասել է նա լրագրողներին:
Սագսյանը նաև հայտարարել է, որ Մարգար Օհանյանի գործի հետաքննությունը շարունակվում է, և նա չի կարող ինչ-որ մեկնաբանություն տալ այդ գործի հետ կապված:
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթում քննվող քրեական գործով պաշտոնեական դիրքը չարաշահելու և գույքի առանձնապես խոշոր չափերով հափշտակություն կատարելու կասկածանքով (ՀՀ քր. օր-ի 308-րդ հոդվածի 2-րդ մաս և 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետ) օգոստոսի 30-ին ձերբակալվել է ՀՀ Ոստիկանության «Ճանապարհային ոստիկանության» ծառայության պետ, ոստիկանության գնդապետ Մարգար Օհանյանը։
Հարկ է նշել, որ ըստ հայկական ԶԼՄ-ների, ոստիկանության 6-րդ վարչությունը վերջին ամսվա ընթացքում ստուգումներ է անցկացրել Ճանապարհային ոստիկանության համակարգում: Նրանց տվյալների համաձայն, հայտնաբերված խախտումների թվում է ՃՈ 2-րդ գումարտակի հրամանատար Սերգեյ Կարախանյանի կողմից 40 տոննա բենզինի յուրացումը: Նույն այդ ԶԼՄ-ների համաձայն, Ճանապարհային ոստիկանության ստուգումների ետևում կանգնած է Հայաստանի Ոստիկանության պետ Ալիկ Սարգսյանը, որը ցանկանում է ամեն գնով հասնել Մարգար Օհանյանի հրաժարականին:

1 Сентябрь 2011 - 08:38 AMT
Начальник полиции Армении Алик Саркисян опроверг информацию о том, что он имел совместный бизнес с арестованным 30 августа начальником дорожной полиции Маргаром Оганяном. “Я не знаю откуда распространились эти слухи, однако, тот кто их сочинил, пусть будет добр, укажет хоть одно учреждение, предприятие, чтобы люди убедились, что такого нет”,-заявил он журналистам.
Саркисян также заявил, что следствие по делу Маргара Оганяна продолжается, и он не может дать каких либо комментариев связанных с этим делом.
Специальная следственная служба Армении арестовала 30 августа начальника Дорожной полиции Армении, полковника Маргара Оганяна. Он обвиняется в злоупотреблении служебным положением и хищении имущества в особо крупных размерах. Согласно публикациям в некоторых армянских СМИ, 6-ое управление полиции в течение последнего месяца осуществляло проверки в системе Дорожной полиции. По их данным, в числе найденных нарушений было присвоение командиром 2-ого батальона ДП Сергеем Караханяном 40 тонн бензина. Согласно тем же СМИ, за проверками Дорожной полиции стоит начальник Полиции Армении Алик Саркисян, который желает любой ценой добиться отставки Маргара Оганяна.