Գերմանական NaturVision (Բնության տեսլական) փառատոնում Վայրի բնության և մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամի/FPWC/ «Ես համաձայն չեմ» ֆիլմն արժանացել է մրցանակի: «Արևորդի» էկոակումբի պատանի սաներ Աննա Պետրոսյանի, Բերտա Մարտիրոսյանի, Սոֆա Պապյանի, Սիրարփի Չիբուխչյանի, Մարիամ Ավագյանի, Տիգրան Սիմոնյանի, Անահիտ Սարոյանի, Անուշ Մկրտչյանի, Ջուլիետա Սաֆարյանի, Էլինա Ալավերդյանի կողմից նկարահանված թափառող շների խնդրի մասին պատմող ֆիլմը ներկայացրել էին «Նորեկների և սիրողականների մրցանակ» անվանակարգում:
«NaturVision-ի ժյուրին այս անվանակարգում առաջին մրցանակ չշնորհեց. ներկայացված ֆիլմերից և ոչ մեկը չէր համապատասխանում բարձր որակի պահանջի չափանիշներին: Սակայն, նրանք շնորհեցին երկրորդ մրցանակ և այն առանց որևէ քննարկման հանձնվեց «Արևորդի» էկոակումբի սաների կողմից նկարահանված «Ես համաձայն չեմ» ֆիլմին»,- նշված է «Արևորդի» էկոակումբի տարածած հաղորդագրության մեջ:
«Ես համաձայն չեմ» Ֆիլմն այս տարի կմասնակցի նաև հոկտեմբերին կայանալիք «Արևորդի» միջազգային բնապահպանական փառատոնին:

На немецком фестивале NaturVision фильм “Я не согласен” Фонда сохранения дикой природы и культурных ценностей (FPWC) удостоился второй премии. Фильм, рассказывающий о проблеме бродячих собак, снятый молодыми учениками экоклуба “Дети солнца” Анной Петросян, Бертой Мартиросян, Софой Папян, Сирарпи Чибухчян, Ануш Мкртчян, Джульеттой Сафарян, Элиной Алавердян, был представлен в номинации “Премия новичков и любителей”.
“Жюри NaturVision не вручило приза за первое место в этой номинации: ни один из представленных фильмов не соответствовал стандартам высокого качества. Однако, они вручили вторую премию и она, безо всяких обсуждений, досталась фильму “Я не согласен”, – отмечается в сообщении экоклуба “Дети солнца”.
Фильм “Я не согласен” будет участвовать в Международном экологическом фестивале “Дети солнца” в октябре.