ReAnimania երևանյան 3-րդ միջազգային անիմացիոն կինոփառատոնի շրջանակներում Բրազիլիայից ժամանած «Մումիա» փառատոնի պրոդյուսեր Սավիո Լեյթեն ներկայացնելու է բրազիլական անիմացիոն ֆիլմերի ցուցադրություն: Ցուցադրությունը կայանալու է «Նաիրի» կինոթատրոնում: Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Լեյթեն ասաց, որ իր ընտրած 10 անիմացիաները ներկայացնելու են տարբեր թեմաներ և անիմացիայի տարբեր տեխնիկաներ: «Իմ ընտրած ֆիլմերը մեծ հաջողություն են ունեցել մեր երկրում և հուսով եմ այն հայ կինոսերներին ևս դուր կգա»,- նշել է Լեյթեն:
Լեյթեն դեռ չի հասցրել ծանոթանալ հայկական անիմացիային, սակայն խոստացավ, որ մինչ իր մեկնելը անպայման կծանոթանա դրանց հետ:

В рамках 3-го международного анимационного кинофестиваля “ReAnimania”приехавший из Бразилии продюсер фестиваля “Мумия” Савио Лейте представит показ бразильских анимационных фильмов. Показ состоится в кинотеатре ”Наири”. Во время встречи с журналистами Лейте сказал, что выбранные им 10 анимаций будут на различные темы и представят разную технику анимации. “Выбранные мной фильмы имели огромный успех в нашей стране и, надеюсь, кинолюбители их также оценят”, – отметил Лейте.
Лейте еще не успел познакомиться с армянской анимацией, однако он обещал непременно познакомиться с ней до отъезда.