18 Սեպտեմբեր 2011 - 13:16 AMT
Հոկտեմբերի 8-ին հայկական Արենի գյուղում տեղի կունենա «Արենի» գինու փառատոն: Այս տարի փառատոնի կազմակերպիչները մասնակիցներին նոր մրցույթներ և գինու տեսակների առավել մեծ քանակ են խոստանում:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է հաղորդել փառատոնի կազմակերպիչ, «Արենի Ֆեստ» հիմնադրամի տնօրեն Նունե Մանուկյանը, փառատոնի շրջանակում տեղի կունենա նաև հատուկ զբոսաշրջիկների համար նախատեսված մրցույթ. «Հայաստանը ձեր աչքերով» մրցույթում փառատոնին ներկա զբոսաշրջիկները կներկայացնեն իրենց կողմից նկարված պիտակները գինիների համար, որոնցից լավագույնը մրցանակ կստանա»:
Բացի դրանից, այս տարի տեղի կունենա տնական գինիների առանձին մրցույթ, որի հաղթողին կընտրեն փառատոնի մասնակիցները: Այդ միջոցին գինիների արտադրության լավագույն գործարանը կորոշի պրոֆեսիոնալ ժյուրին, որի մեջ կմտնի նաև Ֆրանսիայից հրավիրված պրոֆեսիոնալ սոմելյե Սերժ Ղուկասյանը:

18 Сентябрь 2011 - 13:16 AMT
8 октября в армянском селе Арени пройдет Винный фестиваль «Арени». В этом году организаторы обещают участникам еще больше сортов вин и более разнообразные конкурсы и состязания.
Как сообщила корреспонденту PanARMENIAN.Net организатор фестиваля, директор фонда « Арени Фест» Нуне Манукян, в рамках фестиваля пройдет также конкурс, предназначенный специально для туристов: «В конкурсе «Армения вашими глазами»присутствующие на фестивале туристы представят нарисованные ими этикетки для вин, лучшая из которых удостоится приза».
Кроме того, в этом году пройдет отдельный конкурс домашний вин, победителя которого выберут участники фестиваля. Тем временем, лучший завод по производству вин определит проффесиональное жюри, среди которого будет проффессиональный сомелье Серж Гукасян, приглашенный из Франции.