20 Սեպտեմբեր 2011 - 09:35 AMT
Ամերիաբանկը հանդես է գալիս որպես Համահայկական համաժողովի գլխավոր աջակից, որն անցկացվում է Երևանում 2011-ի թվականի սեպտեմբերի 19-20-ն ընկած ժամանակահատվածում:
Ամերիաբանկը, կարևորելով Հայաստանի հետ սփյուռքի համայնքների փոխհարաբերությունների ամրապնդումը, հայրենիք-սփյուռք գործակցության հեռանկարները, ողջ հայ ժողովրդի միասնականության և համազգային հիմնահարցերի նշանակությունը, ինչպես նաև նոր գործարար կապերի ձևավորումը, իր աջակցությունն է ցուցաբերել համաժողովի կազմակերպման աշխատանքներին:
Համաժողովին մասնակցում են 46 երկրներից ժամանած սփյուռքի 151 կազմակերպությունների 550 ղեկավարներ և ներկայացուցիչներ: Ըստ համաժողովի ընթացակարգի` լիագումար նիստին և ՀՀ նախագահի ընդունելությանը հաջորդում են թեմատիկ նիստերը, որոնք ընթանում են բուռն քննարկումներով, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

20 Сентябрь 2011 - 09:35 AMT
ЗАО «Америабанк» оказал содействие организации Всеармянского форума, который проходит в Ереване 19-20 сентября. Для участия в форуме Армению посетили 550 глав и представителей из 151 организации Диаспоры 46 стран мира.
«Придавая важность укреплению связей и перспектив Армения-Диаспора, а также формированию новых бизнес-связей, «Америабанк» оказал свое содействие организации форума», – отмечается в сообщении банка.
После пленарного заседания участников Всеармянского форума и приема от имени главы государства Сержа Саргсяна в армянской столице проходят тематические заседаний, сопровождаемые бурными обсуждениями.