Սեպտեմբերի 21-ին Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Գեղարքունիքի մարզկենտրոն Գավառում մասնակցեց Հայաստանի անկախության 20-ամյակին նվիրված հանդիսավոր նիստին, հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ մամլո ծառայությունը:
Միջոցառմանը նախարար Նալբանդյանը Գեղարքունիքի մարզի վարչական, կրթական, սոցիալական, մշակութային և առողջապահության հիմնարկների մի շարք աշխատակիցների հանձնեց Հայաստանի Անկախության քսանամյակի կապակցությամբ շնորհված բարձր պետական պարգևները և Հանրապետության նախագահի ու վարչապետի շնորհակալագրերը: «Անկախության բերած բոլոր դժվարություններն ի վերջո հանգում են մի պարզ խնդրի. ունակ լինել սեփական ճակատագիրը տնօրինելու։ Եվ այստեղ է, որ մեզ պետք է լինել ինքնավստահ, ապավինել մեր ուժերին, մեր ունակությանը` մեր ժողովրդին ու պետությանը վերաբերող որոշումներն ինքնուրույն կայացնելու, որովհետև երբ դու` որպես ինքնիշխան միավոր, որոշում չես կայացնում, ուրիշներն են այդ որոշումը կայացնում քո փոխարեն։ Անցած քսան տարիները մեզ տալիս են միջազգային բեմահարթակում վստահելի գործընկերոջ կարևոր վարկանիշը, որը մեր անկախության ևս մեկ մեծագույն նվաճումն է»,- հայտնել է ԱԳ նախարարը:

21 сентября глава МИД Армении Эдвард Налбандян принял участие в мероприятиях приуроченных к празднованию 20-летия независимости Армении в городе Гавар, сообщает пресс-служба МИД.
В честь Дня независимости министр от имени президента и премьер-министра РА, вручил почетные грамоты представителям сфер здравоохранения, образования и культуры.
“Одно из главнейших достижений независимости – самостоятельное формирование политики. Важно быть самоуверенными и основываться на собственные силы, поскольку другие силы не должны решать за тебя вопросы относительно твоей страны. Последние 20 лет дали нам статус надежного партнера на международной арене, и это одно из достижений нашей независимости”, – заявил глава МИД.