24 Սեպտեմբեր 2011 - 06:04 AMT
Հայաստանում Վրաստանի դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլիին կանչել են ՀՀ ԱԳՆ Լեռնային Ղարաբաղում տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունները չճանաչելու վերաբերյալ Վրաստանի ԱԳՆ հայտարարության առնչությամբ, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն:
Վրաստանի ԱԳՆ-ն պաշտոնապես հայտարարել է, թե չի ճանաչում սեպտեմբերի 18-ին Ղարաբաղում տեղի ունեցած տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունները:
«Վրաստանի ԱԳՆ-ն միանշանակ հաստատում է, որ ճանաչում է Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը միջազգայնորեն ճանաչված սահմաններում և նրա ինքնիշխանությունը և չի ճանաչում Լեռնային Ղարաբաղում տեղի ունեցած տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունները»,-ասվում է Վրաստանի ԱԳՆ հայտարարության մեջ:
Սեպտեմբերի 18-ին Արցախում տեղի ունեցան տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ: Ընտրությունները կայացել են 209 համայնքներում, քվեարկությանը մասնակցել է 54 658 ընտրողներ կամ ընտրողների 58,71 տոկոսը:

Georgia’s ambassador to Armenia Tengiz Sharmanashvili was summoned to the RA Ministry of Foreign Affairs over the recent statement by the Georgian MFA regarding the municipal elections in Nagorno Karabakh.
“The Ministry of Foreign Affairs of Georgia officially confirms support of the territorial integrity of Azerbaijan in its internationally recognized borders and sovereignty and does not recognize the illegal elections to local self-government in Nagorno Karabakh,” the Georgian Ministry said in a statement.
Elections to the local self-government were held in 209 constituencies of Artsakh on September 18. 54 658 voters participated.