24 Սեպտեմբեր 2011 - 06:04 AMT
Հայաստանում Վրաստանի դեսպան Թենգիզ Շարմանաշվիլիին կանչել են ՀՀ ԱԳՆ Լեռնային Ղարաբաղում տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունները չճանաչելու վերաբերյալ Վրաստանի ԱԳՆ հայտարարության առնչությամբ, հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն:
Վրաստանի ԱԳՆ-ն պաշտոնապես հայտարարել է, թե չի ճանաչում սեպտեմբերի 18-ին Ղարաբաղում տեղի ունեցած տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունները:
«Վրաստանի ԱԳՆ-ն միանշանակ հաստատում է, որ ճանաչում է Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը միջազգայնորեն ճանաչված սահմաններում և նրա ինքնիշխանությունը և չի ճանաչում Լեռնային Ղարաբաղում տեղի ունեցած տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունները»,-ասվում է Վրաստանի ԱԳՆ հայտարարության մեջ:
Սեպտեմբերի 18-ին Արցախում տեղի ունեցան տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրություններ: Ընտրությունները կայացել են 209 համայնքներում, քվեարկությանը մասնակցել է 54 658 ընտրողներ կամ ընտրողների 58,71 տոկոսը:

24 Сентябрь 2011 - 06:04 AMT
В связи с заявлением МИД Грузии касательно муниципальных выборов в Нагорном Карабахе посол Грузии в Армении Тенгиз Шарманашвили был вызван в Министерство иностранных дел Армении, передает МИД РА.
Причиной вызова посла в МИД Армении стало официальное заявление грузинского МИД о непризнании выборов местного управления в Нагорном Карабахе18 сентября.
«Министерство иностранных дел Грузии однозначно подтверждает свою приверженность территориальной целостности Азербайджана в международно признанных границах и ее суверенитета и не признает незаконных выборов местного управления в Нагорном Карабахе”, – подчеркнуто в заявлении МИД Грузии.
18 сентября в Арцахе прошли выборы в органы местного самоуправления. Из 227 общин выборы были проведены в 209 общинах. В голосовании приняло участие 54 658 избирателей или 58,71%.