26 Սեպտեմբեր 2011 - 10:22 AMT
Նոյեմբերի 19-ին Մոսկվայում տեղի է ունենալու Հայ երիտասարդ երգիչների երկրորդ ամենամյա փառատոնը – HAYRENIQ – 2011-ը: Ինչպես տեղեկացնում է մրցանակաբաշխության մամլո ծառայությունը, առաջին փառատոնը (գալա համերգը) տեղի է ունեցել 2010թ-ի նոյեմբերի 7-ին, Մոսկվայի արվեստի տուն դահլիճում, որտեղ երիտասարդ երգիչների հետ միասին իրենց կատարումը ներկայացրեցին էստրադային աստղեր և հայտնի պարային խմբեր: Փառատոնի գլխավոր նպատակն է, հնարավորություն տալ երիտասարդ երգիչներին հայտնել իրենց մասին:
Ծրագրի կազմակերպիչն ու գլխավոր հովանավորն է “HAYRENIQ” ընկերությունը: Այս տարվա փառատոնը – HAYRENIQ – 2011 լիովին տարբերվում է առաջինից: Այս անգամ երիտասարդ երգիչները կկատարեն աշխարհահռչակ երգեր:

26 Сентябрь 2011 - 10:22 AMT
19 ноября состоится “Второй ежегодный фестиваль молодых армянских исполнителей популярной музыки HAYRENIQ-2011”
19 ноября в Москве пройдёт “Второй ежегодный фестиваль молодых армянских исполнителей популярной музыки HAYRENIQ-2011”. Как сообщают в пресс-службе фестиваля, первый фестиваль прошел 7 ноября 2010 года в одном из красивейших залов Москвы – Московском Доме Искусств, где и состоялся гала-концерт с выступлениями звезд эстрады и знаменитых танцевальных коллективов.
Организатором и генеральным спонсором проекта выступила компания “Hayreniq”, этом году “Второй ежегодный фестиваль молодых армянских исполнителей популярной музыки HAYRENIQ-2011” кардинально отличается от первого фестиваля. На этот раз участники фестиваля будут исполнять на сцене всем известные мировые хиты, а уже состоявшиеся звезды эстрады порадуют гостей своими музыкальными композициями.