ՀՀ ոստիկանության Տավուշի մարզային վարչության Դիլիջանի բաժնում հաղորդում է ստացվել` ընտանիքի` թվով երեք անդամների կողմից ինքնասպանություն գործելու մասին:
Մասնավորապես` 2011թ. սեպտեմբերի 25-ին` ժամը 00:10-ին, Դիլիջան քաղաքի շտապ օգնության կայանից ոստիկանության Դիլիջանի բաժին հաղորդում է ստացվել` ընտանիքի երեք անդամների կողմից ինքնասպանության եւ ինքնասպանության փորձ կատարելու մասին: Դեպքի վայր մեկնած ոստիկանության` Դիլիջանի բաժնի աշխատակիցները հայտնաբերել են, որ Դիլիջան քաղաքի բնակչուհի, երկու երեխաների մայր Գայանե Մնացականյանն իր տան միջանցքում պարանով կախվելու միջոցով ինքնասպանություն է գործել:
Ինչպես հաղորդել են PanARMENIAN.Net-ին ՀՀ Դատախազությունից, միաժամանակ ինքնասպանության փորձ են կատարել նաեւ վերջինիս 23-ամյա դուստրը` Մ. Մարտիրոսյանը, եւ 25-ամյա որդին` Է. Մարտիրոսյանը: Մասնավորապես` վերջիններս ինքնասպանության փորձն իրականացրել են` նախաբազուկների միջային երեսներին բազմաթիվ կտրվածքներ հասցնելով: Մ. և Է. Մարտիրոսյանները տեղափոխվել են «Դիլիջան» Բ/Կ: Այս պահին նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Գ. Մնացականյանի դիակի արտաքին զննությամբ բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել: Դեպքի վայրի զննությամբ նրանց սեփական տան սենյակներում հայտնաբերվել են Քրիստոսի` գետին նետված և ջարդված նկարներ:
Դեպքի առթիվ ՀՀ ոստիկանության Տավուշի մարզային վարչության Դիլիջանի բաժնում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110-րդ հոդվածի 1-ի մասով: Կատարվում է նախաքննություն` պատճառները պարզելու համար:

26 Сентябрь 2011 - 14:46 AMT
В Армении зафиксировано самоубийство и попытка самоубийства. Как сообщает пресс-служба Генпрокуратуры Армении, 25 сентября в 00:10 по местному времени со станции Скорой помощи в Дилижане (Тавушская область) был получен сигнал о совершении или попытки совершения самоубийства троих человек. Выехавшие на место события сотрудники полиции выяснили, что жительница Дилижана Гаяне Мнацаканян покончила жизнь самоубийством, повесившись в коридоре собственного дома.
Одновременно с матерью попытку самоубийства предприняли 23-летняя дочь умершей М. Мартиросян и 25-летний сын Э. Мартиросян. Обе пытались совершить суицид, вскрыв себе вены. М. Мартиросян и Э. Мартиросян госпитализированы, на данный момент их жизни ничего не угрожает.
При внешнем осмотре тела Г. Мнацаканян следов насилия обнаружено не было. Однако при осмотре дома Мнацаканян было обнаружено множество разбросанных и разбитых картин с изображением Иисуса Христа. По факту смерти возбуждено уголовное дело, ведется предварительное следствие. Обстоятельства выясняются.