27 Սեպտեմբեր 2011 - 10:55 AMT
Լևոն Զուրաբյան. Սեպտեմբերի 30-ին մենք պետք է բեկում մտցնենք մեր հանրահավաքների բազմամարդության առումով
Հայ ազգային կոնգրեսի (ՀԱԿ) համակարգող Լևոն Զուրաբյանը կոչ է արել ՀԱԿ կողմնակիցներին ու հասարակ քաղաքացիներին մասնակցել Կոնգրեսի հանրահավաքին: «Սեպտեմբերի 30-ին մենք պետք է բեկում մտցնենք մեր հանրահավաքի բազմամարդության առումով»,-հայտարարել է նա Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում: Ըստ նրա, այժմ ժամանակն է, որ «ժողովուրդը կրկին խաղի մեջ մտնի ու իշխանություններին հասցնի իր խոսքը ուղիղ ձևով»:
Զուրաբյանը չի համաձայնվել այն կարծիքի հետ, թե հանրահավաքների մասնակիցների թիվը կրճատվել է՝ հայտարարելով, որ հակառակ միտումն է նկատվում:
Նա հավելել է, որ հանրահավաքի մասնակիցների քանակը չհասավ գարնանային մակարդակին, քանի որ մարդիկ հավատում էին,որ կարելի է անցում կատարել ժողովրդավարությանը երկխոսության միջոցով:
Սեպտեմբերի 23-ի հանրահավաքին ՀԱԿ ներկայացուցիչները կոչ են արել բնակչությանը պատրաստվել համընդհանուր քաղաքացիական անհնազանդության: ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հայտարարել է, որ Կոնգրեսն ավելի հաճախակի կդարձնի իր հանրահավաքային քաղաքականությունը և հայտնել է, որ հաջորդ հանրահավաքը տեղի կունենա սեպտեմբերի 30-ին:

27 September 2011 - 10:55 AMT
Armenian National Congress (ANC) opposition bloc coordinator urged ANC supporters and the citizens of Armenia to attend the oncoming opposition rally.
“On September 30, the number of our supporters will be a decisive factor to bring about a change. It’s time for people to make themselves heard,” Levon Zurabyan told a news conference in Yerevan.
Zurabyan explained the decrease in the number of current rally participants as compared to springtime reports by failed expectations of those who believed democracy could be achieved through opposition-coalition dialogue.
On September 23, ANC urged those present at Yerevan-hosted opposition rally to prepare for civil disobedience march. As ANC leader Levon Ter-Petrossian announced, more frequent rallies are under way, with ANC posing new demands to authorities.