ԱՄՆ պետքարտուղարության Կովկասի և տարածաշրջանային հակամարտությունների հարցերով գրասենյակի տնօրեն Ջասթին Ֆրիդմանը սեպտեմբերի 28-ից հոկտեմբերի 8-ը տարածաշրջանային այցով կլինի Հայաստանում, Ադրբեջանում և Վրաստանում: Նա նախատեսում է հանդիպումներ պետական պաշտոնյաների ու քաղաքացիական հասարակության առաջնորդների hետ և քննարկելու է երկկողմ հարաբերություններին, ինչպես նաև տարածաշրջանային կայունությանն ու խաղաղությանն առնչվող հարցեր:
Հայաստանում պ-ն Ֆրիդմանը քննության կառնի հայ-ամերիկյան երկկողմ հարաբերությունները` շեշտադրելով անվտանգության, տնտեսական և ժողովրդավարական բարեփոխումների հարցում երկկողմ համագործակցության ընդհանուր ռազմավարական շահերը, հայտնում է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը:

Заместитель помощника госсекретаря по европейским и евразийским делам Эрик Рубин и директор Управления по делам Кавказа и региональным конфликтам Государственного департамента США Джастин Фридман посетят с визитом Армению, Азербайджан и Грузию.
Джастин Фридман пробудет в Армении, Азербайджане и Грузии с 28 сентября по 8 октября, а Эрик Рубин совершит свой региональный визит 16-22 октября, передает посольство США в Армении.
Рубин и Фридман обсудят в Ереване двусторонние вопросы, а также вопросы регионального мира и стабильности.
Они также планируют провести встречи с представителями правительства и лидерами гражданского общества для обсуждения двусторонних вопросов мира и стабильности.