29 Սեպտեմբեր 2011 - 07:02 AMT
Հոկտեմբերի 2-ին Ամերիկայի հայկական գրադարանում և թանգարանում (ALMA) կբացվի ամերիկահայ նկարիչ Մարտին Բարուշյանի վերջին 10 տարվա նկարների ցուցահանդեսը:
Մարտին Բարուշյանը ծնվել է 1929 թ-ին Չելսիում (Մասաչուսեթս): Սովորել է մի շարք ուսումնական հաստատություններում, մասնավորապես Տաֆտի և Բոսթոնի համալսարաններում: Ունեցել է բազմաթիվ ցուցահանդեսներ աշխարհի բազում երկրներում, նրա աշխատանքները ներկայացված են Մետրոպոլիտանում, ԱՄՆ կոնգրեսի դահլիճներում: Բացի արվեստից, զբաղվել է նաև ակտիվ հասարակական գործունեությամբ, մասնավորապես աշխատել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ամերիկյան ներկայացուցչությունում:

29 Сентябрь 2011 - 07:02 AMT
2 октября в Армянской библиотеке-музее Америки (ALMA) откроется выставка картин, созданных за последние 10 лет, американским художником армянского происхождения Мартином Барушяном.
Мартин Барушян родился в 1929 году в Челси (штат Массачусетс). Учился в ряде учебных заведений, в частности, в университетах Тафта и Бостона. Его выставки открывались в разных странах мира, его работы были представлены в Метрополитене, в зале Конгресса США. Помимо искусства, занимался активной общественной деятельностью, работал в американском представительстве ЮНЕСКО.