29 Սեպտեմբեր 2011 - 09:16 AMT
Գագիկ Մելիքյանը կարծում է, որ Ռոբերտ Քոչարյանի առաջադրումը ոչ մի կերպ չի ազդի Հայաստանի քաղաքական դաշտի վրա
2013-ի նախագահական ընտրություններում Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունը կսատարի գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանի թեկնածությանը: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Գագիկ Մելիքյանը:
«ՀՀԿ-ն իր թեկնածուն ունի նախագահական ընտրություններում և իր նախագահը, և կուսակցությունը պատրաստվում է ընտրությունների գնալ նախագահի իր թեկնածությամբ»,- ասել է նա:
Մելիքյանը նշել է, որ դա արտացոլվել է նաև կոալիցիոն կուսակցությունների հուշագրում: Նա միաժամանակ հավելել է. «ՀՀԿ-ն ոչ իշխանամետ է, ոչ էլ նախագահամետ: ՀՀԿ-ն իշխանական և նախագահական կուսակցություն է և ունի իր ծրագրերը և նպատակները»:
Ինչ վերաբերվում է նախագահի պաշտոնում Ռոբերտ Քոչարյանի թեկնածության առաջադրման հնարավորությանը, ապա, Մելիքյանի խոսքով, դա հնարավոր է: Պատասխանելով լրագրողների հարցին, թե ինչպես է դա ազդելու Հայաստանի քաղաքական դաշտի վրա, Մելիքյանը նշել է. «ոչ մի կերպ»:

На президентские выборы 2013г. правящая Республиканская партия Армении пойдет с кандидатурой действующего президента Сержа Саргсяна. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил депутат НС РА от РПА Гагик Меликян.
“У РПА свой кандидат на президентских выборах и свой президент, и партия готовится идти на выборы со своей кандидатурой президента”- подчеркнул он.
Меликян заметил, что это было отражено и в меморандуме коалиционных партий. Он при этом добавил: “РПА не является провластной или пропрезидентской партией. РПА партия власти и партия президента и у нее свои программы и цели”.
Что касается возможного выдвижения на пост президента экс главы РА Роберта Кочаряна, то, по словам Меликяна, он считает возможным все. Отвечая на вопрос журналистов, как это отразится на политическом поле Армении, Меликян отметил: “никак”.