19 Սեպտեմբեր 2000 - 15:23 AMT
ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ԿԿԱՅԱՆԱ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԳԻՏԱԺՈՂՈՎ` «ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆԱՅԻՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԵՒ ՀԱԿԱՄԱՐՏՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԿԱՐԳԱՎՈՐՄԱՆ ՀԵՌԱՆԿԱՐՆԵՐԸ»
19.09.2000. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ.Ռազմավարական եւ ազգային հետազոտությունների հայկական կենտրոնը (ՌԱՀՀԿ) սեպտեմբերի 27-28-ին Երեւանում անց է կացնելու միջազգային գիտաժողով` «Տարածաշրջանային ու անդրտարածաշրջանային համագործակցության եւ հակամարտությունների կարգավորման հեռանկարները» թեմայով:
ԵԱՀԿ օժանդակությամբ անցկացվելիք գիտաժողովին ակնկալվում է Հայաստանի, Ադրբեջանի, Վրաստանի, Իրանի, Թուրքիայի, Ռուսաստանի Դաշնության, Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների, Մեծ Բրիտանիայի, Ավստրիայի, Ուկրաինայի, Բելգիայի եւ այլ տարածաշրջանների երկրների, ինչպես նաեւ միջազգային կազմակերպությունների առաջատար մասնագետների կարծիքների տրամախաչում` հակամարտությունների լուծման, տնտեսական եւ քաղաքական համագործակցության ու տարածաշրջանային անվտանգության նոր չափումների, մեթոդների ու հնարավորությունների կապակցությամբ:
Հայ եւ օտարերկրյա վերլուծաբանները, քաղաքական գործիչները եւ փորձագետները աշխարհաքաղաքական տարաբնույթ մոտեցումների հենքի վրա կանդրադառնան հակամարտությունների կարգավորման եւ տարածաշրջանային համագործակցության հիմնախնդիրներին: -0–

19.09.2000, МЕДИАМАКС, ЕРЕВАН. Армянский Центр Стратегических и Национальных Исследований (АЦСНИ) 27-28 сентября в Ереване проведет
международную конференцию “Перспективы регионального и трансрегионального сотрудничества и урегулирования конфликтов”.
Как сообщили МЕДИАМАКС в Армянском Центре Стратегических и Национальных Исследований, цель конференции, проводимой при поддержке ОБСЕ – предоставить возможность представителям Армении, Азербайджана, Грузии, Ирана, Турции, России, США, Великобритании, Австрии, Украины, Греции, Бельгии, а также ряда других стран и международных организаций, изложить свои подходы и обсудить пути и методы разрешения конфликтов, развития экономического и политического сотрудничества, достижения нового уровня региональной безопасности.
Политические, научные деятели Армении и иностранные специалисты рассмотрят проблемы урегулирования конфликтов и регионального струдничества в их широком геополитическом контексте. Участники конференции обсудят проблемы места и роли своих государств в урегулировании конфликтов и налаживании конструктивного сотрудничества. –0–