«Հայկական Ժամանակ» ընդդիմադիր թերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը, որը սեպտեմբերի 30-ին բացել է Հայ ազգային կոնգրեսի (ՀԱԿ) հանրահավաքը, հայտնել է, որ Հայաստանի Հանրապետությունում չի կարող լինել ավելի հզոր ուժ, քան Հայաստանի քաղաքացին և հայ ժողովուրդը: «Դու կհաղթե'ս, ի'մ ժողովուրդ»,- ասել է նա:
Հայոց Համազգային Շարժման (ՀՀՇ) վարչության նախագահ Արամ Մանուկյանն իր հերթին ցուցարարներին ներկայացրել է Հանրապետական կուսակցության կուսակցատոմսերի փաթեթը և հայտնել, որ դրանք հանձնվել են այսօրվա հանրահավաքի ժամանակ:
Մանուկյանը հայտնել է, որ այս շաբաթվա ընթացքում իրենց հանձնվել է ՀՀԿ 3,75կգ կուսակցատոմս: Իսկ այժմ իր մոտ ավելի քան 4 կգ կուսակցատոմս կա: Նա ՀՀԿ, «Բարգավաճ Հայաստանի» և «Օրինաց Երկրի» անդամներին կոչ է արել շարունակել ՀԱԿ-ին հանձնել իրենց կուսակցատոմսերը:

30 September 2011 - 14:15 AMT
Opening the rally of Armenian National Congress (ANC) opposition bloc, Haykakan Zhamanak newspaper editor-in-chief noted the citizens of Armenia to be the greatest power in the republic.
“My people, you will win,” Nikol Pashinyan stressed.
Armenian National Movement (ANM) board chairman Aram Manukyan, in turn, showed those gathered the party cards of ruling Republican Party of Armenia (RPA) members, which, he said “were turned in at today’s rally.”
As he noted, approx. 4 kg of party cards were turned in this week. ANM board chairman called on RPA, Prosperous Armenia and Orinats Yerkir members to continue turning in their cards to ANC.