Երևանի Ազատության հրապարակում է գտնվում Հայ ազգային կոնգրեսի ղեկավարությունը Լևոն Տեր-Պետրոսյանի գլխավորությամբ: Ինչպես հայտնում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցն իրադարձությունների վայրից, հրապարակում հավաքվել է մոտ 1 500 հոգի, հանրահավաքը շուտով կսկսվի:
Սեպտեմբերի 30-ի երեկոյան ՀԱԿ հերթական արտոնված հանրահավաքում որոշվեց շուրջօրյա ցույցեր սկսել: ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հավաքվածներին հայտնեց, որ շուրջօրյա հանրահավաքների նախնական տևողությունը կլինի 7 օր:
Ինչպես նշել է «Հայկական ժամանակ» թերթի խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում, իրենց հաշվարկներով գիշերը հրապարակում է անցկացրել մոտ 1 500 մարդ: Սակայն, ըստ ականատեսների, հրապարակում 200-300 մարդ կար, ոչ ավելի:

The leaders of the Armenian National Congress (ANC) opposition bloc arrived at Liberty Square, where about 1500 people have gathered.
The regular rally is expected to kick off soon, a PanARMENIAN.Net correspondent reported from the ground.
During the September 30 rally, ANC leader Levon Ter-Petrossian announced the start of a series of round-the-clock protest actions to last 7 days.
According to Haykakan Zhamanak daily editor-in-chief Nikol Pashinyan, 1500 people remained in the square overnight, although witnesses estimate the number at 200-300.