Հոկտեմբերի 14-ին Հայ ավետարանչական կենտրոնի սրահում կայանալու է լատինամերիկյան երաժշտության համերգ, որը կկատարի Ֆաբիանո Բորժեսը՝ բրազիլական յոթ լարանի կիթառի վարպետ: Համերգը կազմակերպել է Հայաստանում Բրազիլիայի դեսպանատունը: PanARMENIAN.Net ի թղթակիցը փորձեց ճշտել, թե ինչով է պայմանավորված տեղի ընտրությունը, և Բրազիլիայի դեսպանությունից պատասխանեցին, որ տեղի ընտրությունը պայմանավորված է միայն դահլիճի հարմարավետությամբ:
Համերգի առաջին մասը նվիրված է արգենտինական և պերուական՝ (Chacarera, Marinera, Passacalle, և այլն), իսկ երկրորդը՝ բրազիլական (Choro, Samba, Bossa Nova, Baião, և այլն) երաժշտությանը: Հայաստանում առաջին անգամ կներկայացվեն բրազիլահայ կոմպոզիտոր Ռիկարդո Թակուչյանի ստեղծագործությունները:
Բորժեսը նաև հանդես կգա նոր երաժշտական խմբի՝ SambaJan-ի հետ, որը կներկայացվի հայ հանդիսատեսին համերգի շրջանակներում: Հայ և բրազիլացի երաժիշտները կկատարեն բրազիլական ավանդական երաժշտություն՝ Samba, Roda de Choro, և այլն, ինչպես նաև կփորձեն համատեղել հայկական և բրազիլական երաժշտության ռիթմերը: SambaJan խմբի կազմը հետևյալն է՝ Արմեն Աղաջյանյանը` դաշնամուր, Ֆլորիանո Ռեժիսը` հարվածային գործիքներ, Լուսինե Ազարյանը և Անուշ Բադալյանը` վոկալ: SambaJan-ի հյուրերն են՝ Պաբլո դո Կավակոն, cavaquinho և հարվածային գործիքներ նվագող, ինչպես նաև այլ բրազիլացի երաժիշտներ, որոնք անմոռանալի կդարձնեն համերգի երեկոն:

3 Октябрь 2011 - 13:12 AMT
14 октября в зале Армянского Евангелистского центра состоится концерт латиноамериканской музыки, на котором выступит мастер бразильской семиструнной гитары Фабиано Боржес. Концерт организован посольством Бразилии в Армении. Корреспондент PanARMENIAN.Net попытался выяснить, чем обусловлен выбор места проведения концерта. В посольстве Бразилии ему сказали, что выбор обусловлен только удобством концертного зала.
Первая часть концерта будет посвящена аргентинской и перуанской музыке (Chacarera, Marinera, Passacalle и др.), а вторая – бразильской (Choro, Samba, Bossa Nova, Baião и т.д.). В Армении впервые будут представлены произведения бразильского композитора армянского происхождения Риккардо Такучяна.
На концерте Боржес также выступит вместе с новой музыкальной группой “SambaJan”, которая впервые будет представлена армянскому зрителю в рамках концерта. Армянские и бразильские музыканты исполнят традиционную бразильскую музыку – Samba, Roda de Choro и т.д., а также попытаются совместить армянские и бразильские музыкальные ритмы. В составе группы “SambaJan” играют Армен Агаджанян (фортепиано), Флориано Режис (ударные), Лусине Азарян и Ануш Бадалян (вокал). Гости группы – Пабло до Ковако (cavaquinho и ударные), а также бразильские музыканты, которые обещали сделать вечер незабываемым.