13.09.2000. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ.Այսօր Հայաստանի նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը ժամանել է Լեռնային Ղարաբաղի հանրապետություն:
Ինչպես հայտնի է դարձել ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հավաստի աղբյուրներից, Հայաստանի նախագահի այցի հիմնական նպատակն է` ծանոթանալ Լեռնային Ղարաբաղի համար ռազմավարական նշանակություն ունեցող 169 կմ երկայնքով «Հյուսիս-Հարավ» ավտոմայրուղու կառուցման աշխատանքներին, ինչպես նաեւ ` հանարապետության մի շարք գյուղական վայրերում ջրատարերի բացման արարողության մասնակցելը: Այս օբյեկտների շինարարությունը իրականացվում է «Հայաստան» Համահայկական հիմնադրամի կողմից ֆինանսավորվող ծրագրերի շրջանակներում: –0–

13.09.2000, МЕДИАМАКС, ЕРЕВАН. Сегодня в Нагорно-Карабахскую Республику прибыл президент Армении Роберт Кочарян.
Как стало известно МЕДИАМАКС из достоверных источников, цель визита президента Армении – ознакомление с ходом работ по строительству стратегически важной для Нагорного Карабаха автомагистрали “Север-Юг” протяженностью 169 км, а также участие в церемонии открытия в ряде сельских населенных пунктов республики водоводов. Строительство всех этих объектов осуществляется в рамках программ, финансируемых Всеармянским фондом “Айастан”. –0–