5 Հոկտեմբեր 2011 - 10:23 AMT
«Հայֆեստ2011» 9-րդ միջազգային թատերական փառատոնին Վրաստանի ներկայացուցիչների մասնակցությունը օրերս հարցականի տակ է, այդ մասին PanARMENIAN.Net ի թղթակցին հայտնեց փառատոնի մամլո պատասխանատու Լիլիթ Ասլանյանը: Ասլանյանը ասաց, որ պատճառը օրերս Տավուշի մարզում տեղի ունեցած սողանքն է, որի հետևանքով փակվել է Հայաստան-Վրաստան ճանապարհը, իսկ մյուս հավանական ճանապարհով խցանումներ են:
Հոկտեմբերի 2-ին, ժամը 19:00-ի սահմաններում M6 միջպետական մայրուղու 83-րդ կիլոմետրում` Վանաձոր-Բագրատաշեն հատվածում` Այրում երկաթուղային կայարանի կամրջի մոտ (Լճկաձոր գյուղի հատվածում) տեղի է ունեցել սողանք: 130 մ երկարությամբ և 60 մ բարձրությամբ հողազանգվածը լցվել է ավտոճանապարհին և այն ամբողջովին դարձրել անանցանելի:
Հավանական անհայտ կորած մարդկանց ցուցակում նշվում են` Արմեն Սորսումատյան (1973 թ. ծնված, Երևանի բնակիչ), Մեխակ Սորսումատյան (1964 թ. ծնված, Երևանի բնակիչ), Նորիկ Միրզոյան (1939 թ. ծնված, Լճկաձոր գյուղի բնակիչ), Արթուր Գուրգենի Հակոբյան (1992 թ. ծնված, Վրաստանի քաղաքացի), Գուրգեն Մովսեսի Հակոբյան (1949 թ. ծնված, Վրաստանի քաղաքացի)։

Участие Грузии в 9-ом международном театральном фестивале “Айфест 2011” под вопросом. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net заявила пресс-секретарь фестиваля Лилит Асланян. Она сказала, что в результате оползня на севере Армении армяно-грузинская дорога оказалась закрыта.
2 октября в 19:03 часов на 86-ом километре отрезка Ванадзор – Баграташен трассы М6 около железнодорожного моста Айрума произошел оползень, в результате которого закрыто движение на участке автодороги Ванадзор – Баграташен. Горная порода длиной в 130 м и высотой в 60 м полностью накрыла дорогу.
Без вести пропало семь человек, среди них как граждане Армении, так и Грузии. Это: Армен Сурсуматян (1973 г.р.), Мехак Сурсуматян (1964 г.р.), Норик Мирзоян (1939 г.р.), граждане Грузии Артур Акопян (1992 г.р.), Гурген Акопян ( 1949 г.р.), Гена Сурманидзе (1961 г.р.), Нукри Сурманидзе (1981г.р.).