Հոկտեմբերի 8-ին Թբիլիսիում տեղի ունեցավ Վիրահայոց թեմի «Հայարտուն» կրթամշակութային կենտրոնի սրահների բացման հանդիսավոր արարողությունը:
Միջոցառմանը ներկա էին Վրաստանում Հայաստանի դեսպան Հովհաննես Մանուկյանը, Վրաստանի նախագահի խորհրդական Վան Բայբուրդը, «Հայարտուն» կենտրոնի կառուցման հովանավոր, գործարար Բորիս Սահակովը, «Ջինիշյան հիշատակի» հիմնադրամի Հայաստանի գրասենյակի պատասխանատու Արմեն Հակոբյանը, ՀԲԸՄ-ն Վիրտուալ Համալսարանի ներկայացուցիչ Դալար Կազանջյանը, Վրաստանում գործող արվեստի, գրականության և թատերական գործիչներ, Թբիլիսիի հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:
Արարողությանը շնորհավորանքի և ողջույնի խոսքով հանդես է եկել Վրաստանում ՀՀ դեսպան Հովհաննես Մանուկյանը:

10 Октябрь 2011 - 13:17 AMT
8 октября в Тбилиси состоялось торжественное открытие залов Культурно-образовательного центра “Айартун” Армяно-грузинской епархии.
На мероприятии присутствовали посол Армении в Грузии Ованнес Манукян, советник президента Грузии Ван Байбурд, спонсор строительства Центра “Айартун”, предприниматель Борис Сааков, ответственный офиса Фонда “Памяти Джинишян” в Армении Армен Акопян, деятели искусства Грузии, театральные деятели, представители армянской общины Грузии.
На мероприятии с поздравительной и приветственной речью выступил посол Армении в Грузии Ованнес Манукян