11 Հոկտեմբեր 2011 - 07:51 AMT
2012-ին Հայաստանում տեղի կունենան ՀԱՊԿ Արագ արձագանքման հավաքական ուժերի զորավարժությունները` նվիրված կազմակերպության ձևավորման 20-ամյակին: Այդ մասին ՀԱՊԿ արտակարգ իրավիճակների համակարգող խորհրդի 4-րդ նիստի ընթացքում հայտարարել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Վալերի Սեմերիկովը: Նրա խոսքով, ՀԱՊԿ-ն արդեն պատրաստվում է համալիր զորավարժությունների անցկացմանը:
Նիստի մասնակիցները նաև քննարկել են հարցեր, որոնք անդրադառնում են արագ արձագանքմանը տեխնածին և բնական աղետներին, միասնական տեղեկատվական-ծրագրային պլատֆորմի ձևավորմանը, ինչպես նաև համատեղ զորավարժությունների անցկացմանը:

11 Октябрь 2011 - 07:51 AMT
2012 году в Армении пройдут военные учения Коллективных сил оперативного реагирования (КСОР) ОДКБ, посвященные 20-летию формирования организации. Об этом в ходе 4-го заседания координирующего совета чрезвычайных ситуаций ОДКБ заявил заместитель генсека ОДКБ Валерий Семериков. По его словам, ОДКБ уже в полную силу готовится к проведению комплексных военных учений.
Участники заседания также обсудили вопросы, касающиеся оперативного реагирования на техногенные и природные катастрофы, формирования единой информационно-программной платформу, а также проведения совместных учений по предоставлению гуманитарной помощи.