12 Հոկտեմբեր 2011 - 08:49 AMT
ՀՀԿ խորհրդարանական խմբակցության անդամ Ռաֆիկ Պետրոսյանը կոչ է արել ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսին (ՀԱԿ) մտածել իշխանությունների հետ երկխոսությունը շարունակելու մասին ու պատրաստվել հերթական ընտրություններին: «Աշխարհում կա օրինական իշխանափոխության միայն մեկ միջոց՝ ընտրություններ»,-հայտարարել է Պետրոսյանը Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում: Նա հավելել է, որ երկխոսությունը շարունակելու այլընտրանք չկա:
Պետրոսյանը նաև նշել է, որ ՀԱԿ-ը զուր է սպասում իշխանությունների պաշտոնանկությանը կամ արտահերթ ընտրությունների, քանի որ դրա համար ոչ մի նախադրյալ չկա:
Սեպտեմբերի 30-ին ՀԱԿ-ի առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը ցուցարարներին առաջարկել է շուրջօրյա հանրահավաքներ սկսել և դրական պատասխան է ստացել: Որոշվել է, որ հանրահավաքները նախնական կտևեն 7 օր, որից հետո կորոշվի` շարունակել, թե դադարեցնել դրանք: Ակցիան ավարտվեց հոկտեմբերի 8-ին 18 կետից բաղկացած բանաձևի ընդունմամբ՝ նշելով որ ՀԱԿ-ի գլխավոր կարգախոսն այսուհետ կլինի նախագահ Սարգսյանի հրաժարականը:

12 October 2011 - 08:49 AMT
A member of ruling Republican Party of Armenia (RPA) urged the Armenian National Congress (ANC) opposition bloc to consider resumption of a dialogue with the authorities and prepare for regular election.
At news conference in Yerevan, Rafik Petrosyan characterized regular elections as the only legitimate way towards a change of power, noting that there’s no alternative to resumption of coalition-opposition dialogue.
“ANC’s expectations for resignation of the authorities or snap elections are futile, there being no premises for that to happen,” the politician said.
At Sept 30 rally, ANC leader Levon Ter-Petrossian announced 7-day-long round-the-clock protest actions with supporters putting up tents at Liberty Square. On Oct 8 the Congress terminated non-stop rallies, announcing immediate resignation of President Serzh Sargsyan as the main point of the resolution adopted.