15 Հոկտեմբեր 2011 - 11:52 AMT
Հոկտեմբերի 15-17 Երևանում «Արևորդի» (Sunchild) Միջազգային էկոլոգիական փառատոնի շրջանակում կբացվի «Հայաստանի բնական հարստությունները` հատուկ հսկվող տարածքներ» տեղեկատվական ցուցահանդեսը: Միջոցառումը արգելանոցների և ազգային արգելոցների ներկայացուցիչներին հնարավորություն կընձեռի լուսանկարների և տեղեկատվական նյութերի միջոցով Հայաստանի բնական ժառանգության համատեքստում ներկայացնել այդ տարածքների կենսաբազմազանությունն ու կարևորությունը: Ցուցահանդեսի յուրաքանչյուր մասնակից հնարավորություն ուներ ներկայացնելու տաս լուսանկար, որոնք արտացոլում են հսկվող տարածքների առանձնահատկությունները: Կազմակերպիչներն ընտրել են 5 լուսանկար, որոնք կոնկրետ տարածք են ներկայացնում: Լուսանկարները համապատասխան տեքստով տեղադրվել են տեղեկատվական ստենդերի վրա:
Միջոցառման նպատակն է Միջազգային էկոլոգիական փառատոնի հյուրերին և մասնակիցներին ներկայացնել Հայաստանի բնական ժառանգությունն ու մշակութային արժեքները:

15-17 октября в рамках третьего Международного экологического фестиваля “Дитя солнца” (SunChild) в Ереване пройдет информационная выставка “Природные богатства Армении: особо охраняемые территории”. Мероприятие даст возможность представителям заповедников и национальных парков посредством фотографий и информационных материалов в контексте природного наследия Армении представить биоразнообразие и важность этих территорий. Каждый участник выставки имел возможность представить десять фотографий, которые отражают особенности охраняемых территорий. Организаторы выбрали 5 фотографий, которые представляют конкретную территорию. Фотографии с соответствующим текстом будут расположены на информационных стендах.
Цель мероприятия – представить гостям и участникам Международного экологического фестиваля природное наследие и культурные ценности Армении.