18 Հոկտեմբեր 2011 - 10:06 AMT
«Նռան հատիկ» 11-րդ մանկապատանեկան թատերական փառատոնը այս տարի անցկացվելու է հոկտեմբերի 24-29ը «Մետրո» թատրոնում, Ա. Շիրակացու անվան ճեմարանում և Մխիթար Սեբաստացի կրթահամալիրում:
Այն նվիրվելու է ՀՀ անկախության 20- ամյակին: Փառատոնին մասնակցում են 35 թատերախումբ . 1 թատերախումբ Իրանի Թեհրան քաղաքից, 3-ը ԼՂՀ-ից, 1-ը Վրաստանի Թբիլիսի քաղաքից , 13-ը` ՀՀ մարզերից և 17-ը` Երևանից:
Փառատոնը կազմակերպել է «Նախաբեմ» կրթամշակութային ասոցիացիա հասարակական կազմակերպությունը: «Նռան հատիկը» ընդգրկված է ՀՀ Կառավարության «Երեխաների հետ տարվող աշխատանքների 2004-2012թ.թ. ազգային ծրագրում» և արդեն 7-րդ տարին է, որ անց է կացվում ՀՀ կառավարության և Մշակույթի նախարարության բարձր հովանավորությամբ:

11-й детско-юношеский театральный фестиваль “Гранатовое зернышко” в этом году будет проводиться с 24 по 29 октября в театре “Метро”, в семинарии им. А. Ширакаци и Образовательном комплексе Мхитар Себастаци.
Фестиваль посвящен 20-летию провозглашения независимости Армении. В этом году в нем участвуют 35 театральных трупп: 1 труппа из Тегерана, 3 – из НКР, 1 – из Тбилиси, 13 – из различных областей Армении и 17 – из Еревана. Фестиваль организован ОО Культурно-образовательной ассоциацией “Нахабем”. Фестиваль “Гранатовое зернышко” включен в “Национальную программу по проведению работ с детьми 2004-2012 гг.” и уже 7-й год он проводится при содействии правительства РА и Министерства культуры РА.