«Մանկապատանեկան ֆիլմերի 7-րդ միջազգային փառատոնը» այս տարի ներկայանալու է նոր ծրագրերով: Ինչպես նշեց փառատոնի կազմակերպիչ «Ռոլան Բիկով ֆոնդ» կինոյի և հեռուստատեսության զարգացման հայկական հիմնադրամի նախագահ Նունե Մանուկյանը, UNICEF-ի հայաստանյան գրասենյակի կողմից կներկայացվի All by kids և «Երեխան պետք է ապրի ընտանիքում» ծրագրերը: Բացի դրանից Հայաստանից, Վրաստանից և Թուրքիայից 3-ական երեխա մասանկցելու են վարպետության դասընթացի և նկարահանելու են անիմացիոն ֆիլմ: Ֆիլմը ցուցադրվելու է փառատոնի փակմանը:Նոր ծրագրերի թվում է լինելու նաև «Ճապոնիայի օր Հայաստանում» և «Դու մենակ չես… միասին կհաղթենք» ծրագիրը, որի շրջանակներում Ռուսաստանի վաստակավոր բժիշկ Վլադիմիր Կոզլովը անվճար վիրահատություններ կանի:
Նախատեսված են հայտնի դերասան Իվար Կալնինշի և թատերագիր Յուրի Էնտինի ստեղծագործական երեկոները:
«Մանկապատանեկան ֆիլմերի 7-րդ միջազգային փառատոնը» կայանալու է հոկտեմբերի 22-26-ը Երևանում և մինչև նոյեմբերի 25-ը Հայաստանի մարզերում:

19 Октябрь 2011 - 10:14 AMT
Организаторы “7-го международный фестиваль детско-юношеских фильмов” обещают в этом году много новых программ
В этом году “7-ой международный фестиваль детско-юношеских фильмов” будет представлен новыми программами. Как отметила организатор фестиваля, председатель Фонда развития кино и телевидения для детей и юношества “Ролан Быков” Нуне Манукян, офисом UNICEF в Армении наряду с другими будет представлена программа “Ребенок должен жить в семье”. Кроме того, по три ребенка из Армении, Грузии и Турции примут участие в мастер-классах фестиваля и снимут анимационный фильм. Фильм будет показан на закрытии фестиваля.
В числе новых программ будут также программы “День Японии в Армении” и “Ты не один… присоединяйся, весте мы победим”, в рамках которых заслуженный врач России Владимир Козлов бесплатно прооперирует воспитанников армянских детдомов. Запланированы также творческие вечера известного актера Ивара Калныньша и театроведа Юрия Энтина.
“7-ой международный фестиваль детско-юношеских фильмов” состоится с 22 по 26 октября в Ереване, а до 25 ноября в областях Армении.