21 Օգոստոս 2000 - 16:06 AMT
ՀՀ ՊԱՇՏՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ՌԴ ԶԻՆՎԱԾ ՈՒԺԵՐԻ ՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՑԻՉՆԵՐԻՆ ԽՈՍՏԱՑԱՎ ԱՄԵՆԱՅՆ ԱՋԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ ՑՈՒՑԱԲԵՐԵԼ
21.08.2000. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ.Այսօր ՀՀ Պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանը ընդունեց Ռուսաստանյան Դաշնության Զինված ուժերի Հայաստանի Հանրապետությունում տեղակայված զորախմբի ներկայացուցիչներին: Այս մասին ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնեցին ՀՀ ՊՆ Լրատվության եւ քարոզչության վարչությունում:
Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանյան Դաշնության Զինված ուժերի խմբավորման Մարտական ղեկավարման խմբի պետի պաշտոնակատար, գնդապետ Ստանիսլավ Շեւչենկոն ՀՀ Պաշտպանության նախարարին ներկայացրեց ՌԴ 102-րդ ռազմակայանի հրամանատարի պաշտոնում նոր նշանակված գնդապետ Ալեքսանդր Տիտովին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ՀՀ տարածքում ՌԴ ռազմակայանի գտնվելու հետ կապված հարցեր:
ՀՀ Պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանը խոստացավ ամենայն աջակցություն ցուցաբերել ՌԴ 102-րդ ռազմակայանի հրամանատարությանը` Հայաստանի տարածքում նրա գործունեությանն առնչվող բոլոր հարցերի լուծման ուղղությամբ: –0–

21.08.2000, МЕДИАМАКС, ЕРЕВАН. Вопросы, связанные с функционированием дислоцированной на территории Армении 102-й российской военной базы, обсуждались сегодня на встрече министра обороны Армении Сержа Саркисяна с исполняющим обязанности Группы боевого управления Вооруженных Сил РФ в Армении полковником Станиславом Шеченко и новым командиром 102-й военной базы полковником Виктором Титовым.
Как сообщили МЕДИАМАКС в Управлении информации Минобороны Армении, Серж Саркисян заявил российским военным, что Министерство обороны Армении будет оказывать всяческую поддержку российским военным и будет способствовать в решении всех вопросов, связанных с деятельностью 102-й российской военной базы. –0–