Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը՝գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանի գլխավորությամբ, կլարնետահար, պրոֆեսոր Աբգար Մուրադյանի վառ հիշատակին նվիրված համերգ կտա հոկտեմբերի 30-ին` Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը:
Համերգին մասնակցելու են Սվետլանա Նավասարդյանը (դաշնամուր), Դավիթ Գյուլամիրյանը (կլարնետ), Սևադա Շհոյանը (կլարնետ),Սամվել Հովհաննիսյանը (կլարնետ), Արթուր Խաչատրյանը (կլարնետ), և Աշոտ Առաքելյանը (կլարնետ): Ծրագրում հնչելու են Կոմիտասի «Վաղարշապատի պար», «Լորիկ», «Ամպել ա» ստեղծագործությունները, մենակատարներ` Սևադա Շհոյան, Սամվել Հովհաննիսյան, Արթուր Խաչատրյան, և Աշոտ Առաքելյան: Հնչելու է նաև Վոլֆգանգ Ամադեուս Մոցարտ Կլարնետի կոնցերտ A Major` մենակատար Դավիթ Գյուլամիրյան (կլարնետ):
Համերգի երկրորդ մասում հնչելու է Սամուել Բարբերի Ադաջո լարայինների համար,Վոլֆգանգ Ամադեուս Մոցարտի Դաշնամուրի կոնցերտ No.17 G Major (մենակատար Սվետլանա Նավասարդյան (դաշնամուր)):

30 октября Государственный молодежный оркестр Армении в Доме камерной музыки в Ереване выступит с концертом, посвященным памяти кларнетиста, профессора Абгара Мурадяна.
В концерте примут участие пианистка Светлана Навасардян, кларнетисты Давид Гюламирян, Севада Шхоян, Самвел Ованнисян, Артур Хачатрян и Ашот Аракелян. В программе “Танец Вагаршапата”, “Лорик”, “Ампел а” Комитаса, солисты – Севада Шхоян, Самвел Ованнисян и Ашот Аракелян. Прозвучит также Концерт для кларнета A Major Вольфганга Амадея Моцарта, солист – Давид Гюламирян (кларнет).
Во второй части концерта прозвучит Адажио для струнных Самуэля Барбера, Фортепианный концерт No.17 G Major Вольфганга Амадея Моцарта, солистка – Светлана Навасардян (фортепиано).