27 Հոկտեմբեր 2011 - 06:19 AMT
«Ժառանգություն» կուսակցության պատգամավոր Անահիտ Բախշյանն առաջարկել է վերանվանել Հայաստանը ոստիկանապետության: Այդ մասին նա հայտարարել է լրագրողների հետ զրույցում՝ մեկնաբանելով այն, որ մի քանի տասնյակ ոստիկաններ հավաքվել են կառավարության շենքի առջև, փակել են բոլոր մուտքերը՝ պատրաստվելով բողոքի ակցիաներին: «Սա ի՞նչ ժողովրդավարություն է, ի՞նչ սահմանադրություն, երբ ոստիկանները թույլ չեն տալիս մարդկանց արտահայտվել»,-վրդովվել է պատգամավորը:
Ինչպես հայտնում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը իրադարձությունների վայրից, նիստը լուսաբանելու համար ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչները ստիպված են եղել վիճաբանության մեջ մտնել ոստիկանության հետ:
Այսօր ակնկալվում է բողոքի երկու ակցիա. շենքի առջև արդեն հավաքվել են զոհված զինվորների մայրերը, ակնկալվում է նաև բնապահպանների ակցիա, որոնք հանդես են գալիս ի պաշտպանություն Թռչկանի ջրվեժի, որտեղ նախատեսվում է ՀԷԿ կառուցել:

Депутат партии “Наследия” Анаит Бахшян предложила переименовать Армению в страну полицейских. Об этом она заявила в беседе с журналистами перед заседанием правительства Армении, комментируя то, что несколько десятков полицейских собрались перед зданием правительства, закрыли почти все входы, готовясь к очередным акциям протестов. “Что за демократия, что за конституция, когда полицейские не дают людям высказаться”,- возмущалась депутат.
Как сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net с места событий, для того чтобы принять участие в освещении заседания, представители СМИ были вынуждены вступить в полемику с охраной и полицией.
Сегодня ожидаются две акции протестов: перед зданием уже собрались матери убитых солдат, и еще ожидается акция экологов, которые выступают за защиту водопада Трчкан, где будет строиться ГЭС.