27 Հոկտեմբեր 2011 - 11:21 AMT
Հոկտեմբերի 29-30-ը Ստամբուլում տեղի կունենա «Հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորում. Վերահաստատման հեռանկարները» վերտառությամբ միջոցառումը: Այդ մասին Երևանում լրագրողներին է հայտնել տարածաշրջանային հետազոտությունների կենտրոնի ղեկավար Ռիչարդ Կիրակոսյանը:
Համաժողովի մասնակիցները կքննարկեն հայ-թուրքական հարաբերությունների առկա վիճակն ու զարգացման հեռանկարները, Հարավային Կովկասում քաղաքական իրավիճակի զարգացման դինամիկան:
Խորհրդաժողովի կազմակերպիչն է «Օրթա Դողու» տեխնիկական համալսարանն ու «Օդալար վե Բորսալար Բիրլիյի» համալսարանը Թուրքիայի ԱԳՆ-ին կից Ռազմավարական հետազոտությունների կենտրոնի աջակցությամբ:

27 October 2011 - 11:21 AMT
On October 29-30, Istanbul will host a conference titled Normalization of Armenian-Turkish Relations: Revival Perspectives, according to Regional Studies Center (RSC) director.
As Richard Giragosian told a news conference in Yerevan, the conference will focus on Armenia-Turkey rapprochement, prospects of furthering of bilateral ties, development dynamics of political situation in South Caucasus.
The conference is organized by Middle East Technical University and TOBB University of Economics and Technology and supported by the Center for Strategic Studies of the Ministry of Foreign Affairs of Turkey.