Լուրերի համաձայն, Երևանի նախկին քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանը կարող է կրկին զբաղեցնել քաղաքագլխի պաշտոնը։ Այլ լուրերի համաձայն, քաղաքապետի պաշտոնը վստահվելու է փոխքաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին։
Գագիկ Բեգլարյանը 2010-ի դեկտեմբերի 8-ին հրաժարական տվեց Երևանի քաղաքապետի պաշտոնից սկանդալային միջադեպից հետո՝ կապված Հայաստանի նախագահի արարողակարգային ծառայության աշխատակից Արամ Կանդայանին ծեծի ենթարկելու հետ։
Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը «Արմնյուզ» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում հաստատել է իր հրաժարականի մասին լուրերը։ Քաղաքապետն իր որոշումը բացատրել է այլ աշխատանքի անցնելով և անձնական պատճառներով։

28 October 2011 - 09:57 AMT
Rumors are afloat that former Yerevan Mayor Gagik Beglaryan may retake the position; according to different reports, Vice Mayor Taron Margaryan may assume the post.
Yerevan Mayor Gagik Beglaryan resigned on December 8, 2010. The decision was prompted by the incident between the Mayor and employee of the presidential staff’s protocol department Aram Kandayan.
On October 28, 2011 current Mayor Karen Karapetyan announced his resignation, citing another position to be assumed and personal reasons behind the decision. According to Armenian media reports, Karapetyan was offered the position of a deputy chairman of Gazprom board of directors.