Լուրերի համաձայն, Երևանի նախկին քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանը կարող է կրկին զբաղեցնել քաղաքագլխի պաշտոնը։ Այլ լուրերի համաձայն, քաղաքապետի պաշտոնը վստահվելու է փոխքաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին։
Գագիկ Բեգլարյանը 2010-ի դեկտեմբերի 8-ին հրաժարական տվեց Երևանի քաղաքապետի պաշտոնից սկանդալային միջադեպից հետո՝ կապված Հայաստանի նախագահի արարողակարգային ծառայության աշխատակից Արամ Կանդայանին ծեծի ենթարկելու հետ։
Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը «Արմնյուզ» հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում հաստատել է իր հրաժարականի մասին լուրերը։ Քաղաքապետն իր որոշումը բացատրել է այլ աշխատանքի անցնելով և անձնական պատճառներով։

Согласно слухам, бывший мэр Еревана Гагик Бегларян может вернуться на пост столичного градоначальника. Согласно другим слухам, пост мэра будет доверен вице-мэру Тарону Маргаряну.
Гагик Бегларян 8 декабря 2010 года подал в отставку с поста мэра Еревана после скандального инцидента, связанного с избиением сотрудника протокольной службы президента Армении Арама Кандаяна.
Сегодня Мэр Еревана Карен Карапетян подтвердил информацию о своей отставке. Мэр объяснил свое решение переходом на другую работу и личными причинами. Согласно сообщениям армянских СМИ, Карен Карапетяну предложен пост заместителя председателя правления ОАО «Газпром».