28 Հոկտեմբեր 2011 - 10:29 AMT
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության և Բարգավաճ Հայաստան կուսակցության ներկայացուցիչները հաստատել են Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի միջև հանդիպումը։ ՀՀԿ խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանի խոսքով հանդիպմանը քննարկվել են խորհրդարանում ներկայացված օրինագծերը։ «Դա եղել է ոչ քաղաքական հանդիպում»,- ասել է նա։
Իր հերթին, ԲՀԿ պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը հայտարարել է, որ դա եղել է կոալիցիոն կուսակցությունների միջև հերթական հանդիպումը և որ դրան մասնակցել են նաև «Օրինաց երկիր» կուսակցության ներկայացուցիչները։ Նրա խոսքով, հանդիպմանը քննարկվել է կառավարության կողմից խորհրդարան ներկայացված հարկային փաթեթը, ինչպես նաև ապագա բյուջեին վերաբերվող հարցեր։
Վերջին ժամանակները հայկական ԶԼՄ-ներում լուրեր են շրջանառվում ՀՀԿ և ԲՀԿ միջև տարաձայնությունների մասին, կապված ապագա նախագահական ընտրություններում նախագահ Սերժ Սարգսյանի թեկնածությանն աջակցելու մասին Գագիկ Ծառուկյանի կողմից հրապարակային հայտարարությունից հրաժարվելու հետ։

Представители коалиционных партий Республиканской партией Армении (РПА) и “Процветающей Арменией” подтвердили встречу между президентом Армении Сержем Саргсяном и лидером ППА Гагиком Царукяном. По словам главы парламентской фракции РПА Галуста Саакяна, на встрече два дня назад были обсуждены представленные в парламент законопроекты. “Это была не политическая встреча”,-подчеркнул он.
В свою очередь депутат от “Процветающей Армении” Наира Зограбян заявила, что это была очередная встреча между представителями коалиционных партий, и что в ней также принимали участие и представители “Оринац еркир”. По ее словам, на встрече были обсуждены представленный правительством в парламент налоговый пакет, а также вопросы касающиеся будущего бюджета.
В последнее время в армянских СМИ муссируются слухи о конфликте между РПА и “Процветающей Арменией”, связанном с отказом Гагика Царукяна публично заявить о поддержке Сержа Саргсяна в ходе будущих президентских выборов и его заявлений, что ППА пойдет на выборы самостоятельно.
В свою очередь премьер-министр Армении Тигран Саркисян заявил в среду журналистам, что “Кто будет сотрудничать с нами (РПА) – тот выиграет. Кто нет – окажется у разбитого корыта”.