Հոկտեմբերի 28-ին Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է ՌԴ ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության տնօրենի տեղակալ, հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի ռուսական կողմի համանախագահ Կոնստանտին Բիրյուլինին: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը, հանդիպմանը քննարկվել են երկու երկրների միջև ռազմատեխնիկական ոլորտում համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
Վարչապետը գոհունակություն է հայտնել հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության ընթացքից` ընդգծելով, որ այն կարևոր նշանակություն ունի Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև ռազմավարական դաշնակցային հարաբերություններում:
Այսօր Երևանում ավարտվում են հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 6-րդ նիստի աշխատանքները, որոնք մեկնարկել էին հոկտեմբերի 24-ին: Հանձնաժողովի հայկական կողմի համանախագահն է ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Ալիկ Միրզաբեկյանը:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял сегодня заместителя директора Федеральной службы по военно-техническому сотрудничеству РФ, российского сопредседателя армяно-российской межправительственной комиссии по военно-техническому сотрудничеству Константина Бирюлина. Как сообщает пресс-служба правительства, на встрече были обсуждены вопросы военно-технического сотрудничества между двумя странами.
Тигран Саркисян выразил удовлетворение процессом военно-технического сотрудничества, подчеркнув, что оно имеет важное значение в стратегических союзнических отношениях между Арменией и Россией.
Сегодня в Ереване завершаются работы 6-го заседания армяно-российской межправкомиссии военно-техническому сотрудничеству, стартовавшие 24-го октября.
Сопредседателем комиссии с армянской стороны является заместитель министра обороны Армении Алик Мирзабекян.