Պայքարն իր վերջին դինամիկ փուլն է մտնում: Այդ մասին հայտնել է ՀԱԿ-ի առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը` ելույթ ունենալով հոկտեմբերի 28-ին ընդդիմության հանրահավաքի ժամանակ Ազատության հրապարակում:
«Այսօր սկիզբ է դրվում մեր վերջնական հաղթանակին, և ես համոզված եմ, որ այս անգամ ժողովուրդը բաց չի թողնի հաղթանակն իր ձեռքից»,- ասել է նա: Ընդ որում, Տեր-Պետրոսյանը հավելել է, որ իր վստահությունը հիմնվում է այն բանի վրա, որ այսօրվա իշխանությունն այն չէ, ինչ 4 տարի առաջ էր: «Դուք միակ ժողովուրդն եք, որն ընտրություններից չորս տարի անց նույն եռանդով և վճռականությամբ պայքարում է իր իրավունքների համար»,- ընդգծել է Կոնգրեսի ղեկավարը:
Տեր-Պետրոսյանի խոսքով` հանրահավաքին մասնակցել է մի քանի հազար մարդ: ՀԱԿ-ի հաջորդ հանրահավաքը տեղի կունենա նոյեմբերի 20-ին: Ինչպես նշել է ՀԱԿ-ի առաջնորդը, հերթական հանրահավաքի ժամանակ կներկայացվեն ընդդիմադիրների հաջորդ քայլերը:

28 Октябрь 2011 - 15:37 AMT
Борьба входит в свою последнюю динамичную фазу. Об этом заявил лидер АНК Левон Тер-Петросян, выступая на очередном митинге оппозиции 28 октября на площади Свободы.
“Сегодня дан старт нашей окончательной победе, и я уверен, что в этот раз народ не упустит победу из своих рук”, – сказал он. При этом Тер-Петросян добавил, что его уверенность основывается на том, что сегодняшняя власть не та, что была 4 года назад.
“Вы – единственный народ, который четыре года спустя после выборов с той же энергией и решительностью борется за свои права”, – подчеркнул лидер конгресса.
По словам Тер-Петросяна, в митинге приняло участия несколько тысяч человек. Следующий митинг АНК состоится 20 ноября. Как отметил, лидер АНК, на очередном митинге будут представлены следующие шаги оппозиционеров. Митингующие ушли с площади и шествием проходят по улицам города.