Հայաստանի ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանի հրաժարականը կապված չէր նրա վատ աշխատանքի կամ այլ բանի հետ։ Այդ մասին լրագրողներին հայտարարել է իշխող ՀՀԿ խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանը։ Նրա խոսքով, ոստիկանապետի պաշտոնաթողությունը նախագահի լիազորությունների շրջանակներում է, և նա չի պատրաստվում այն բնութագրել, սակայն հավելել է. «Ըստ էության մենք գոհ էինք Ալիկ Սարգսյանի աշխատանքից, կարծում եմ, գոհ էր նաև նախագահը։ Կախված նրանից, թե ինչ խնդիրներ է իր առաջ դնում կառավարությունը և պետութունը, լինում է դերերի փոփոխություն»։
Սահակյանը նաև հավելել է, որ Ալիկ Սարգսյանը կստանա նոր պաշտոն, սակայն չի պարզաբանել, թե կոնկրետ ինչպիսի։
ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարը չի մեկնաբանել Աղվան Հովսեփյանի հնարավոր հրաժարականի մասին լուրերը։ Նա միայն հայտարարել է, որ կա «մեծ քաղաքական թիմ, և միշտ սպասելի է դերերի փոփոխություն»։ «Կարծում եմ, որ լուրջ փոփոխություններ չեն լինի, բայց մինչ աշնան ավարտը ինչ-որ փոփոխություններ կլինեն»,- ասել է նա և հավելել է, որ դա կապված չէ գալիք ընտրությունների հետ։
Ըստ տարածված լուրերի, ոստիկանությունը կգլխավորի ՀՀ ՊՆ փոխնախարար, Ռազմական ոստիկանության նախկին պետ Վլադիմիր Գասպարյանը:

1 Ноябрь 2011 - 09:02 AMT
Отставка начальника Полиции Армении Алика Саркисяна не была связана с его плохой работой и чем-то иным. Об этом заявил журналистам глава парламентской фракции правящей Республиканской партии Армении (РПА) Галуст Саакян. По его словам, отставка начальника полиции в рамках полномочий президента, и он не собирается его характеризовать, однако добавил: “По существу мы были довольны работой Алика Саркисяна, думаю, был доволен и президент. Смотря какие задачи ставит перед собой правительство и государство, в этом случае обязательно бывает изменение ролей”. Он добавил, что не обязательно смена должности должна быть связана с плохой работой или каким то допущенным нарушением.
Саакян также добавил, что Алик Саркисян получит какой-то новый пост, однако не уточнил какой именно.
Глава фракции РПА не прокомментировал слухи о возможных новых отставках в системе власти, в частности генпрокурора Агвана Овсепяна. Он лишь заявил, что есть “Большая политическая команда, и всегда ожидаемо изменение ролей”, и что политические условия и экономические развития приводят к тому, что были по возможности изменения ролей и постов. “Думаю серьезных изменений не будет, но какие-то изменения до конца осени будут”,- добавил он. Саакян подчеркнул, что это не надо связывать с будущими выборами.
Согласно распространившейся информации, вместо ушедшего в отставку начальника Полиции Армении Алика Саркисяна, полицию возглавит заместитель министра обороны Армении, бывший начальник Военной полиции Владимир Гаспарян.