2012թ. բյուջեով պաշտպանական ծախսերի համար ավելի քան 150 մլրդ դրամ է նախատեսված, ինչը 5,6%-ով ավելի է, քան այս տարի: Այդ մասին լրագրողներին է հաղորդել Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը նախքան պաշտպանության, ազգային անվտանգության և ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովում 2012թ. բյուջեի նախագծի քննարկումը: «Դա կկազմի մեր ՀՆԱ 3,5%-ը»,- նշել է նա:
Օհանյանի խոսքով` այդ ավելացրած գումարը պաշտպանության նախարարությունը ծրագրում է, մասնավորապես, ծախսել բանակի համալրման և քանակության ավելացման ծրագրով նախատեսված կառուցվածքային փոփոխությունների, ռազմական տեխնիկայի և սպառազինությունների, մասնավորապես դրանց համալրման և արդիականացման ծրագրի իրականացման վրա:

1 Ноябрь 2011 - 14:36 AMT
Бюджетом на 2012 год предусмотрено более 150 млрд. драмом на оборонные расходы, что на 5,6% больше, чем в этом году. Об этом сообщил журналистам министр обороны Армении Сейран Оганян перед обсуждением в постоянной парламентской комиссии по обороне, национальной безопасности и внутренним делам проекта бюджета на 2012 год. “Это составляет 3,5% нашего ВВП”, – отметил он.
По словам Оганяна, эту увеличившуюся сумму Минобороны планирует, в частности, потратить на структурные изменения, предусмотренные программой пополнения армии и увеличения ее численности, на программу военной техники и вооружений, в частности, их пополнение и модернизацию.