1 Օգոստոս 2000 - 12:02 AMT
ՄԵԾ ԲՐԻՏԱՆԻԱՅԻ ՎԱՐՉԱՊԵՏԸ ԽՈՍՏԱՆՈՒՄ Է ՕԳՆԵԼ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԵՎ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ՄԻՋԵՎ ՁԵՌՔ ԲԵՐՎԵԼԻՔ ԽԱՂԱՂՈՒԹՅԱՆ ԱՄՐԱՊՆԴՄԱՆԸ
01.08.2000. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ.Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թոնի Բլերը հույս է հայտնել, որ Ադրբեջանի եվ Հայաստանի նախագահների հանդիպումների ընթացքում, բանակցությունների միջոցով հնարավոր կլինի հասնել ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորմանը եւ խոստացել է օգնել խաղաղության ամրապնդմանը:
Այս մասին ասվում է Թոնի Բլերի` Ադրբեջանի նախագահ Հեյդար Ալիեվին ուղղված նամակում: «Միացյալ Թագավորությունը միշտ համոզված է եղել, որ Ադրբեջանը եւ Հայաստանը կդառնան Եվրախորհրդի ընտանիքի ցանկալի անդամները»,- նշվում է նամակում: –0–

01.08.2000, МЕДИАМАКС, ЕРЕВАН. Премьер-министр Великобритании Тони Блэр высказал надежду, что на встречах с президентом Армении Робертом Кочаряном президент Азербайджана сможет достичь урегулирования карабахской проблемы путем мирных переговоров, и пообещал помочь укреплению достигнутого мира.
Как сообщила сегодня российская “Независимая газета”, об этом говорится в письме Тони Блэра президенту Азербайджана Гейдару Алиеву. В письме также отмечается: “Объединенное Королевство всегда было уверено, что Азербайджан и Армения станут желанными членами семьи Совета Европы”. –0–