3 Նոյեմբեր 2011 - 17:26 AMT
Հայաստանի նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի արդեն նախկին առաջին տեղակալ Միքայել Մինասյանը Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախընտրական շտաբ է տեղափոխվում: Առաջիկա ընտրությունների նախապատրաստումը, նրա խոսքով, այսօր առաջնահերթ խնդիրներից մեկն է: Ինչպես նշել է Միքայել Մինասյանը, պաշտոնատար անձանց վերջին հրաժարականներն ու նման ակնդետ ուշադրությունը նախընտրական շտաբի ձևավորման հանդեպ պայմանավորված է Հայաստանի նախագահի մտադրությամբ` ապահովել լավագույն ընտրությունների անցկացումը անկախ Հայաստանի պատմության մեջ, որից երկիրը պետք է ավելի ուժեղ և վաղվա օրվան ավելի վստահ նայող դուրս գա: Ընդ որում, նա նշել է, որ դրա համար արդեն ստեղծվել են բոլոր պայմանները: Խոսելով պաշտոնատար անձանց հրաժարականների հնարավոր դադարեցման մասին` Մինասյանը հայտնել է, որ այդ հարցին կարող է պատասխանել միայն Հայաստանի նախագահը, հաղորդում են հայկական լրատվամիջոցները:
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի նոյեմբերի 1-ի հրամանագրով Հայաստանի նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալ Միքայել Մինասյանը սեփական ցանկությամբ ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից:
Նոյեմբերի 1-ին Հայաստանի խորհրդարանի խոսնակ Հովիկ Աբրահամյանը հրաժարական է տվել և կգլխավորի Հայաստանի կառավարող Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) նախընտրական շտաբը: Հովիկ Աբրահամյանի խոսքով` այն բանից հետո, երբ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն իրեն հանձնարարել է գլխավորել նախընտրական շտաբը, ինքն իր անձնական նախաձեռնությամբ առաջարկել է հրաժարական տալ, որպեսզի ավելի արդյունավետ ձևավորի շտաբն ու նախընտրական աշխատանքներ իրականացնի:

Уже бывший первый заместитель руководителя аппарата президента Армении Микаэл Минасян уходит в предвыборный штаб Республиканской партии Армении. Подготовка предстоящих выборов, по его словам, является приоритетной на сегодняшний день задачей. Как отметил Микаэл Минасян, последние отставки должностных лиц и столь пристальное внимание формированию предвыборного штаба обусловлено намерением президента Армении обеспечить проведение лучших за историю независимой Армении выборов, из которых Армения выйдет более сильной и уверенно смотрящей в завтрашний день. При этом он отметил, что для этого уже созданы все условия.
Говоря о возможном прекращении отставок должностных лиц, Микаэл Минасян заявил, что на этот вопрос может ответить лишь президент Армении, сообщают армянские СМИ.
Согласно указу президента РА Сержа Саргсяна от 3 ноября первый заместитель главы аппарата президента Армении Микаэл Минасян по собственному желанию освобожден от занимаемой должности.