27 Հուլիս 2000 - 13:26 AMT
ԹՈՒՐՔԻԱՅԻ ԱՐՏԳՈՐԾՆԱԽԱՐԱՐԸ ՀԱՅՏԱՐԱՐԵԼ Է, ՈՐ «ԿԱՅՈՒՆՈՒԹՅԱՆ ՊԱԿՏԻ» ԻՐԱԳՈՐԾՈՒՄԸ ԿԱԽՎԱԾ Է ԿՈՎԿԱՍԻ ԽԱՂԱՂՈՒԹՅՈՒՆԻՑ
27.07.2000. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ.«Կովկասի կայունության պակտի» քննարկումը դարձել էր Թուրքիայի եւ Վրաստանի արտգործնախարարներ Իսմայիլ Ջեմի եւ Իրակլի Մենաղարիշվիլու` Անկարայում կայացած բանակցությունների հիմնական թեմաներից մեկը:
Իսմայիլ Ջեմը հայտարարել է, որ Վրաստանի արտգործնախարարի հետ քննարկել է «Կովկասի կայունության պակտի» հետագա զարգացման հեռանկարները: Սակայն, նշել է թուրք նախարարը, տվյալ գաղափարի իրագործումը կախված է տարածաշրջանի խաղաղությունից: –0–

27.07.2000, МЕДИАМАКС, ЕРЕВАН. Обсуждение “Пакта Стабильности” для региона Кавказа стало одной из ключевых тем на состоявшихся в Анкаре переговорах министров иностранных дел Турции и Грузии – Исмала Джема и Ираклия Менагаришвили.
Как сообщает Анатолийское агентство новостей, Исмаил Джем заявил, что они обсудили со своим грузинским коллегой перспективы дальнейшего развития идеи “Пакта стабильности для Кавказа”. Однако, заметил турецкий министр, воплощение данной идеи в жизнь зависит от установления мира в регионе. –0–