7 Նոյեմբեր 2011 - 06:43 AMT
2011թ. հոկտեմբերի 1-ից 30-ը Ադրբեջանը հայկական և ադրբեջանական զինված ուժերի շփման գծում հրադադարի ռեժիմը խախտել է ավելի քան 1350 անգամ: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Պաշտպանության նախարարության մամլո ծառայությունը, Հայաստանի Հանրապետության սահմանին գրանցվել է Ադրբեջանի կողմից հրադադարի խախտման ավելի քան 200 դեպք: ԼՂՀ պաշտպանության բանակից ստացված տվյալների համաձայն` նշյալ ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի ռեժիմը խախտել է շուրջ 1150 անգամ: Հրադադարի խախտումների ժամանակ ադրբեջանական կողմը կրակել է տարբեր զինատեսակներից, այդ թվում` դիպուկահար զինատեսակներից ավելի քան 250 անգամ:
Չնայած ադրբեջանական կողմի ակտիվությանը, հայկական զինված ուժերը խստորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը և պատասխան գործողությունների են դիմում ծայրահեղ անհրաժեշտության դեպքում: Հայկական զինված ուժերը լիովին վերահսկում են իրավիճակը հակառակորդի հետ շփման գծում:

7 Ноябрь 2011 - 06:43 AMT
С 1 по 30 октября Азербайджан более 1350 раз нарушил режим прекращения огня на линии соприкосновения ВС армянской и азербайджанской стороны. Как сообщает пресс-служба Министерства обороны Армении, на границе с Арменией было зарегистрировано более 200 нарушений режима перемирия со стороны Азербайджана. По официальным данным Армии обороны НКР в течение вышеуказанного времени противник нарушил режим прекращения огня более 1150 раз. В ходе нарушения режима перемирия противник обстрелял армянские позиции из огнестрельного оружия разного калибра, в том числе более 250 раз из снайперского оружия.
Несмотря на активность азербайджанской стороны, армянская сторона строго сохраняет режим прекращения огня и предпринимает ответные действия лишь в случае крайней необходимости.