Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր երկօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Բրյուսել: Ինչպես հայտնում է կառավարության մամլո ծառայությունը, երեկոյան կառավարության ղեկավարը կմասնակցի Euro Crisis խորագրով Եվրոպայի ժողովրդական կուսակցության կոնֆերանսին, որից հետո կընթրի Եվրոպական խորհրդարանում ԵԺԿ խմբի փոխնախագահ Խայմե Մայոր Օրեխայի հետ:
Նոյեմբերի 8-ին Եվրոպական խորհրդարանում Տիգրան Սարգսյանը կմասնակցի ԵԺԿ քաղաքական վեհաժողովին և հանդիպում կունենա Հայաստանի եվրոպական բարեկամներ կազմակերպության ներկայացուցիչների հետ:
Վարչապետի գլխավորած կառավարական պատվիրակության կազմում են ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը, ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը, ՀՀ Ազգային ժողովի Հանրապետական խմբակցության պատգամավոր Արտակ Զաքարյանը և այլ պաշտոնատար անձինք:

Премьер-министр Армении Тигран Саркисян с двухдневным рабочим визитом посетит Брюссель. Как сообщает пресс-служба правительства, вечером армянский премьер примет участие в конференции Euro Crisis, проводимой Европейской народной партией, после чего поужинает с заместителем председателя группы ЕНП в Европарламенте Хайме Майором Орехой.
8 ноября в Европарламенте Тигран Саркисян примет участие в заседании политической ассамблеи Европейской народной партии и встретится с представителями организации «Европейские друзья Армении».
В состав возглавляемой премьер-министром Армении делегации входят руководитель администрации правительства Давид Саркисян, министр образования и науки Армен Ашотян, депутат от фракции правящей Республиканской партии Армении Артак Закарян, другие официальные лица.