7 Նոյեմբեր 2011 - 12:19 AMT
Նոյեմբերի 5-ին ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց վիրահայ նկարիչ Թենգիզ Միկոյանցին և «Վրաստանի հայ ազգային կոնգրես» կազմակերպության նախագահ Միքայել Ավագյանին:
Նախորդ օրը Երևանի «Art Gallery» պատկերասրահում կազմակերպվել էր Միկոյանցի «Եվրոպայի մայրաքաղաքներով» խորագիրը կրող անհատական բարեգործական ցուցահանդես-վաճառքը: Մինչ այժմ Միկոյանցը մի շարք անհատական ցուցահանդեսներ է ունեցել Թբիլիսիում, Մոսկվայում և Երևանում: Նրա աշխատանքները գտնվում են ԱՄՆ-ի, Մեծ Բրիտանիայի, Գերմանիայի, Իտալիայի, Ֆրանսիայի, Իսպանիայի, Հունաստանի, Չեխիայի, Ուկրաինայի, Ռուսաստանի, Վրաստանի և Հայաստանի և այլ երկրների մասնավոր հավաքածուներում:
Միկոյանցը Հակոբյանին ներկայացրեց իր առաջիկա ծրագրերը: Նոյեմբերի վերջին կբացվի նկարչի անհատական ցուցահանդեսը Սանկտ Պետերբուրգում, նախատեսվում են ցուցահանդեսներ նաև այլ երկրներում:
Պատրաստակամություն հայտնելով աջակցել Միկոյանցին իր ծրագրերի կյանքի կոչման գործում` Հակոբյանն առաջարկեց 2012թ. Երևանում անցկացնել Վրաստանի հայ նկարիչների ստեղծագործությունների ցուցահանդես:

5 ноября министр диаспоры РА Грануш Акопян приняла грузинского художника армянского происхождения Тенгиза Микоянца и председателя организации “Армянский национальный конгресс Грузии”.
За день до этого в Ереване в “Art Gallery” была организована благотворительная персональная выставка-распродажа работ Микоянца под девизом “По Европейским столицам”. До этого работы Микоянца были показаны на ряде выставок, организованных в Тбилиси, Москве и Ереване. Его работы выставлены в частных коллекциях музеев США, Великобритании, Германии, Италии, Франции, Испании, Греции, Чехии, Украины, России, Грузии и Армении.
Микоянц представил министру свои планы на ближайшее будущее. В конце ноября откроется персональная выставка картин художника в Санкт-Петербурге, планируется организация выставок в других странах. Выразив готовность в содействии реализации программ Микоянца, Грануш Акопян предложила провести в 2012 году в Ереване выставку работ армянских художников Грузии.