7 Նոյեմբեր 2011 - 12:45 AMT
Միքայել Մինասյանի նշանակումն իշխող Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության նախընտրական շտաբի ղեկավարի տեղակալի պաշտոնում ազդակ է արտաքին ուժերին, այլ ոչ թե Հովիկ Աբրահամյանին հսկելու միջոց։ Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է «P.Art» PR-ընկերության տնօրեն, քաղաքական տեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը։ «Միքայել Մինասյանը կոչված է «ազնվացնելու» ՀՀԿ նախընտրական շտաբը»,- ասել է նա։
Քոչարյանը հավելել է, որ հայկական իշխանություններն արդեն երկու տարի հայտարարում են, որ 2012-2013 ընտրությունները պետք է տարբերվեն նախորդ ընտրություններից, պետք է արդար և թափանցիկ լինեն, որ խորհրդարան պետք է անցնեն քաղաքական ուժերը, այլ ոչ թե օլիգարխները։ Դրա հետ կապված նա նշել է, որ Հովիկ Աբրահամյանն ասոցացվում է հին ուժերի հետ, որոնք պատասխանատու են նախորդ ընտրությունների համար։
Իր հերթին «ՓիԱր» ասոցիացիայի անդամ Արմեն Մարտիրոսյանը հավելել է, որ այս նշանակումը Սերժ Սարգսյանի ազդակն է ոչ միայն արտաքին ուժերին, այլ նաև իր թիմին։ «Հայրերի և երեխաների խնդիրն առկա է բոլոր քաղաքական ոլորտներում, և Միքայել Մինասյանը կոչված է նորություն մտցնելու»,- ասել է նա։
Հոկտեմբերի 28-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել Կարեն Կարապետյանը։ ՀՀԿ խորհրդի որոշմամբ քաղաքապետի պաշտոնում առաջադրվել է փոխքաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը։

Mikael Minasyan’s appointment as the first deputy head of the ruling Republican Party of Armenia (RPA) election headquarters is a signal to external forces, rather than a means to control Hovik Abrahamyan, according to the director of P.Art PR company.“Minasyan is meant to bring some refinement to RPA election headquarters,” Karen Kocharyan said.
“For over 2 years, Armenian authorities have been stressing the necessity for fair and transparent elections, enabling the accession of political forces, rather than oligarchs, to parliament. Now, on the other hand, Hovik Abrahamyan embodies the forces responsible for previous elections,” he noted.
As the member of Armenian PR Association Armen Martirosyan, in turn, noted, the introduction of Minasyan symbolizes the authorities’ readiness for change and innovation.