7 Նոյեմբեր 2011 - 14:20 AMT
Արթուր Բաղդասարյանը Բրյուսելում կքննարկի Եվրոպական ժողովրդական կուսակցությանն ՕԵԿ անդամակցության հարցը
2011թ. նոյեմբերի 7-9-ը ԱԱԽ քարտուղար, «Օրինաց երկիր» կուսակցության նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Բելգիայի Թագավորություն: Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության նախագահ Ուիլֆրեդ Մարթենզի հրավերով Արթուր Բաղդասարյանը կմասնակցի կուսակցության Քաղաքական համաժողովին, որտեղ քննարկման է դրվելու Օրինաց երկիր կուսակցության անդամագրումը Եվրախորհրդարանում մեծամասնություն կազմող Եվրոպական ժողովրդական կուսակցությանը, հայտնում է ԱԱԽ մամլո ծառայությունը:
Այցի շրջանակներում Արթուր Բաղդասարյանը հանդիպումներ կունենա Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության նախագահ Ուիլֆրեդ Մարթենզի, Եվրամիության ընդլայնման և եվրոպական հարևանության քաղաքականության հարցերով հանձնակատար Շտեֆան Ֆյուլեի, Եվրոպական հանձնաժողովի համագործակցության դեպարտամենտի գլխավոր տնօրեն Մարկուս Կորնարոյի, Եվրոպական հանձնաժողովի զարգացման և համագործակցության-եվրոպական օգնության գլխավոր տնօրինության ղեկավար Անդրեա Ֆոնտանայի և ԵՄ մի շարք այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ:

Армянская делегация во главе с секретарем Совета национальной безопасности Армении, лидером партии «Оринац Еркир» Артуром Багдасаряном посетит 7-9 ноября Бельгию. Как сообщает пресс-служба Совета нацбезопасности, Артур Багдасарян по приглашению главы Европейской народной партии Вилфрида Мартенса примет участие в политическом саммите партии, где будет обсуждаться вопрос членства «Оринац Еркир» в Европейской народной партии, составляющей сейчас большинство в Европарламенте.
В рамках визита Багдасарян встретиться с главой Европейской народной партии Вилфридом Мартенсем, комиссаром по вопросам расширения и политики добрососедства Евросоюза Штефаном Фюле, и с другими высокопоставленными официальными лицами ЕС.