8 Նոյեմբեր 2011 - 09:44 AMT
Գ. Եղիազարյան. Աժ խոսնակի հրաժարականը կապված է Ղարաբաղի հարցում զիջումների գնալու նախագահի մտադրության հետ
ԱԺ խոսնակ Հովիկ Աբրահամյանի հրաժարականը կապված է ղարաբաղյան խնդրի և միակողմանի զիջումների գնալու Սերժ Սարգսյանի մտադրության հետ: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀԱԿ ներկայացուցիչ Գուրգեն Եղիազարյանը: «Սերժ Սարգսյանն ուղղակի իր թիկունքն է մաքրում, քանի որ Հայաստանի առջև լուրջ խնդիրներ են ծառացած և հարցերի հարցը Ղարաբաղն է»,-նշել է նա:
Նոյեմբերի 1-ին Նոյեմբերի 1-ին Հայաստանի խորհրդարանի խոսնակ Հովիկ Աբրահամյանը հրաժարական է տվել և կգլխավորի Հայաստանի կառավարող Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) նախընտրական շտաբը: Հանրապետական կուսակցության Խորհրդի նիստից հետո Հովիկ Աբրահամյանը հաղորդել է լրագրողներին, որ այն բանից հետո, երբ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն իրեն հանձնարարել է գլխավորել նախընտրական շտաբը, ինքն իր անձնական նախաձեռնությամբ առաջարկել է հրաժարական տալ, որպեսզի ավելի արդյունավետ ձևավորի շտաբն ու նախընտրական աշխատանքներ իրականացնի:

8 Ноябрь 2011 - 09:44 AMT
Гурген Егизарян: Отставка Овика Абраамяна связана с намерением президента Саргсяна пойти на уступки в карабахском вопросе
Отставка спикера Овика Абраамяна связана с карабахской проблемой, и с намерением Сержа Саргсяна пойти на односторонние уступки. Об этом заявил на пресс-конференции в Ереване представитель оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК) Гурген Егиазарян. “Серж Саргсян просто укрепляет свой тыл, так как перед Арменией встают серьезные вопросы, и самым важным вопросом станет Карабах”, – отметил он.
1 ноября спикер парламента и начальник полиции Армении Овик Абрамян подал в отставку. По словам Овика Абрамяна, президент РА предложил ему возглавить предвыборный штаб РПА, и он по своей личной инициативе предложил уйти с поста спикера, чтобы более эффективно сформировать штаб и проводить предвыборную работу.