«Հայաստանի փոքրիկ երգիչներ» երգչախումբն (գեղարվեստական ղեկավար Տիգրան Հեքեքյան) ավարտեց «Անկախության սերունդ» խորագրով համերգաշարը, որը նվիրված էր ՀՀ անկախության 20-ամյա հոբելյանին:
Ինչպես PanARMENIAN.Net ի թղթակցին հայտնեցին երգչախմբի գրասենյակից, համերգաշարը սկսվել է սեպտեմբերի 29-ին և ավարտվել նոյեմբերի 3-ին: Երգչախումբը ելույթ է ունեցել Լեռնային Ղարաբաղում, Սյունիքի մարզում, իսկ ելույթներն ավարտել Հայաստանի երկրորդ քաղաք Գյումրիում: Երգչախումբն, ընդհանուր առմամբ, ելույթ է ունեցել 7 բնակավայրերում: Համերգային ծրագրում ընդգրկված էին ամենաբազմազան ստեղծագործություններ` սկսած հայ ժողովրդական երգարվեստի գոհարներից մինչև համաշխարհային դասական երաժշտություն նմուշներ:

8 Ноябрь 2011 - 12:35 AMT
Хор “Маленькие певцы Армении” (художественный руководитель Тигран Экекян) завершил цикл концертов “Поколение независимости”, посвященных 20-летию независимости РА.
Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в офисе хора, цикл концертов начался 29 сентября и завершился 3 ноября. Хор выступил в Нагорном Карабахе, Сюникской области, а завершил выступления в Гюмри. В общем хор побывал в 7 городах и поселках Армении и НКР. В концертную программу были включены самые различные произведения: начиная от жемчужин армянского народного песенного искусства и до шедевров мировой классики.